ERASMUS +: TURYSTYCZNA MŁODZIEŻ DZIENNIKARSKA

Dziennikarstwo turystyczne to odpowiedzialne zajęcie, wymagające rzetelnego warsztatu. Dobrze się dzieje, gdy doświadczeni dziennikarze pomagają młodym adeptom posiąść wiedzę potrzebną do skutecznego i uważnego wykonywania pracy reportera turystycznego. Na potrzeby takiej nauki portal Otwarty Przewodnik Krajoznawczy redagowany przez członkinię Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników Globtroter, utworzył specjalną sekcję Erasmus +, w języku polskim i ukraińskim.

Prowadząca portal Anna Ochremiak podjęła się opieki merytorycznej nad warsztatami dziennikarskimi organizowanymi przez Fundację Eurointegracja z Krakowa wraz z partnerem ukraińskim – Centrum Rozwoju Kreatywności „Lileya” z Kijowa. Dwutygodniowe międzynarodowe warsztaty „Młodzi reporterzy. Dziennikarstwo turystyczne” miały miejsce w kwietniu w Grybowie, na pograniczu Beskidu Sądeckiego i Niskiego, na ciekawym terenie Łemkowszczyzny. Wzięło w nich udział 60 uczestników z Ukrainy i Polski, głównie studentów dziennikarstwa.

Projekt daje młodym ludziom szanse na praktyczną realizację swoich pomysłów, bo poznając region i jego atrakcje turystyczne, na bieżąco redagują teksty i publikują je w mediach.

Świeżo upieczeni autorzy Otwartego Przewodnika Krajoznawczego umieścili już kilkadziesiąt swoich prac w mediach lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich. Sądeckie i Gorlickie to region bardzo atrakcyjny, zasługujący na dobrą promocję.

Szlaki tematyczne takie, jak Szlak Architektury Drewnianej, Szlak Naftowy, Szlak Frontu I Wojny Światowej są uzupełniane przez liczne trasy turystyczne, rowerowe i konne, żywy folklor i znakomitą lokalną kuchnię. Dzięki takim przedsięwzięciom program Erasmus wspiera i rozwija kreatywność młodzieży, region zyskuje kolejne narzędzia do promocji turystycznej, a kadra dziennikarzy turystycznych ma szanse pozyskać wartościowych adeptów tego rzemiosła. Teksty można śledzić na https://www.krajoznawcy.info.pl/category/erasmus-plus

Zdjęcia: Fundacja Eurointegracja.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top