NIEMCY – RODZINNE WAKACJE W SAKSONII

Obraz1

Zdjęcie: T. Ritz
 

Podczas urlopu rodziny z dziećmi chcą się nie tylko zrelaksować i wypocząć, ale również przeżyć coś ciekawego. Natura, woda, góry… tak! Piękne ścieżki rowerowe i parki rozrywki też by się przydały, prawda? Jeśli w tej chwili cała rodzina ma uśmiech na twarzy, to już wiadomo gdzie jechać: Saksonia!

   

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, miłośnicy wędrówek czy wspinaczki górskiej, amatorzy wodnych szaleństw, badacze przyrody i damy dworu. Liczne jeziora zapewnią udaną rozrywkę i przyjemną ochłodę. Na gości dużych i małych czekają tu urokliwe miejsca i przyjazne rodzinom kwatery. Marka Rodzinne Wakacje w Saksonii to gwarancja beztroskiego wypoczynku. 

 

Raj dla małych odkrywców

Dzisiaj sztuka, jutro technika – a jako gwóźdź programu podróż do czasów rycerzy i księżniczek! Oferta saksońskich muzeów jest niezwykle różnorodna. Niewątpliwie wiedzą one jak zainteresować i zachwycić dzieci: Czy to, jako maszynista prowadzący kolejkę wąskotorową, czy jako zjeżdżający kilkaset metrów pod ziemię górnik, w kasku i z latarką czołową. Na małych odkrywców czekają tu wyprawy do dawno minionych czasów i historie o dzikich zwierzętach, żyjących na odległych kontynentach. Do największych atrakcji należą Niemieckie Muzeum Higieny, Muzeum Transportu w Dreźnie, Zamek Scharfenstein, Twierdza Königstein, Muzeum Motoryzacji Augusta Horcha w Zwickau oraz Centrum Edukacji Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej.

 

W krainie bezgranicznej wolności

Jest takie piękne powiedzenie: Jedyne granice, to granice mojej fantazji. Rzeczywiście, w saksońskich parkach rozrywki możliwe jest chyba wszystko: Wspinaczka pełna adrenaliny, zapierające dech w piersi przejażdżki kolejką górską czy niezwykłe spotkania z dinozaurami. Oferta rekreacyjna jest niezwykle różnorodna, od ciekawych placów zabaw i parków tematycznych dla całej rodziny, po fascynujące ekspedycje na łono natury dla odkrywców w każdym wieku. Najlepiej spróbować wszystkiego po trochu. My gorąco polecamy Park Dinozaurów w Budziszynie, Zoo w Lipsku, Tajemniczy Świat Turisede nieopodal Görlitz, Park Rozrywki Plohn w Vogtland, Słoneczny Park Rozrywki Lichtenau koło Chemnitz oraz Park Rozrywki Belantis pod Lipskiem, największy park rozrywki we wschodnich Niemczech.

Obraz5

© Dennis Stratmann

 

Szlaki piesze, ścieżki rowerowe, jaskinie

 

Rodziny z dziećmi lubią saksońskie szlaki wędrowne za to, że nie są one zbyt męczące dla najmłodszych. Ale tajemnica popularności regionu leży nie tylko w nie za wysokim stopniu trudności tras, ale również w ofercie dostosowanej do potrzeb rodzin z dziećmi. Do najpiękniejszych zakątków Saksonii dotrzeć można wygodnie rowerem: Setki kilometrów ścieżek rowerowych, ciągnących się wzdłuż Łaby, Nysy, Muldy i przez wiele innych miejsc, zachwycą wszystkich fanów dwóch kółek. A kogo ciągnie jeszcze bliżej natury: W Rudawach i w Vogtland czekają pełne zakrętów single-trailsy i niezliczone trasy na rowery górskie. Ahoj przygodo! Na odkrycie czeka Pieczara w Syrau w Vogtland, Bastei i Leśna Ścieżka Edukacyjna w Hinterhermsdorf na terenie Szwajcarii Saksońskiej, Kamienne Zoo w Górach Żytawskich czy też ścieżka rowerowa BLOCKLINE albo Bajkowy Szlak Wędrowny w Eibenstock w Rudawach.

 

   

Aquaparki, jeziora, kąpieliska

Nie trzeba koniecznie jechać na Karaiby. Saksonia ma również wiele do zaoferowania. Tutejsze parki wodne ze zjeżdżalniami i strefami spa z saunami to obietnica udanego dnia dla dużych i małych miłośników wody. Podczas słonecznej pogody warto wybrać się na baseny odkryte, posiadające strefy odpoczynku z leżakami i wieże do skoków lub ukryte pośród zielonych pagórków, wspaniałe zalewy i zapory wodne, z krystalicznie czystą wodą. Nasze największe atrakcje: Nowe Pojezierze Lipskie, Zapora WodnaPöhl w Vogtland czy Pojezierze Łużyckie.

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top