DUBAJ: WYJĄTKOWE MUZEA

Dubaj. Niezwykły kształt Muzeum Przyszlości
Dubaj. Niezwykły kształt Muzeum Przyszlości

Dubaj przyciąga turystów z całego świata ofertą niezapomnianych wrażeń. Ta Mekka luksusu i nowoczesnej architektury, przeplatanej dziedzictwem kulturowym, ma też wiele do zaoferowania turystom szukających ciekawych miejsc, które z racji tamtejszej pogody, oferują klimatyzowane warunki. To na przykład ciekawe muzea.


Nieoczywiste muzea to jeden ze znaków rozpoznawczych Dubaju. Każde z nich proponuje niezapomniane doświadczenia i wciąga w świat kultury, historii, nauki i iluzji. Jakie warto odwiedzić ? Oto kilka rekomendacji.

Muzeum kawy

To niezwykle klimatyczne i magiczne miejsce, pokazujące jak ważne miejsce w kulturze Bliskiego Wschodu zajmuje kawa. Amatorów tego napoju przenosi w czasie do jego korzeni i historii. Dowiedzą się, jak kawa była uprawiana oraz palona na przestrzeni wieków i odkryją różnorodność jej smaków podczas degustacji w muzealnej kawiarni.

Muzea iluzji i selfie

Muzeum sztuki iluzji oferuje unikalne doświadczenia i niesamowite wrażenia związane z iluzją optyczną. Jest świetną atrakcją dla dzieci i całej rodziny.
Natomiast The Selfie Kingdom to kolejne na świecie Muzeum Selfie. Przeznaczone jest dla miłośników fotografii i selfie w każdym wieku. W środku znajduje się 15 sal, w których można sobie robić oryginalne zdjęcia. Każda z nich ma swój niepowtarzalny wystrój: odpowiednio dobrane tło, rekwizyty oraz oświetlenie.

Muzeum dubajskie

Muzeum dubajskie zabierze cię na wycieczkę przez fascynującą historię emiratów arabskich, od skromnych początków po dzisiejszy spektakularny rozwój. Jest to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą poznać tradycje, kulturę i niezwykłą gościnność ludzi, którzy uczynili Dubaj tym, czym jest dzisiaj. Dzięki bogatej galerii w muzeum można zobaczyć m.in., jak wyglądały tradycyjne dubajskie domy, meczety czy plantacje daktyli.

Muzeum przyszłości

Jeden z najnowszych punktów na mapie Dubaju zachwyca swoją architekturą. Futurystyczna, srebrna bryła kształtem przypomina kapsułę czasu. Imponująca fasada muzeum wyróżnia się dzięki artystycznemu wykorzystaniu arabskiej kaligrafii (cytaty szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktoum), która pełni również rolę szklanych okien.
Siedmiopiętrowe, bezsłupowe Muzeum Przyszłości w kształcie owalnego pierścienia, okrzyknięte „najpiękniejszym budynkiem świata”, stało się jednym z niekwestionowanych cudów Dubaju i ma inspirować do wyobrażania sobie możliwości jutra, dzięki fascynującym instalacjom i futurystycznym doznaniom.

Wewnątrz pierścienia znajduje się pusta przestrzeń, mająca symbolizować nieznaną i nieodkrytą do tej pory wiedzę. Muzeum prezentuje innowacyjne technologie i projekty, które kształtują przyszłość naszej planety, rozwiązują globalne wyzwania i zmieniają świat.
Ta atrakcja Dubaju została też uwieczniona na dziesięciu samolotach airbus A380 linii Emirates. Jego wizerunkowi towarzyszy wypisane na kadłubie hasło „Podróż przyszłości”, zajmując łącznie 336 metrów kwadratowych na A380.

Muzeum pereł

To hołd dla dziedzictwa Dubaju jako centrum handlu perłami i jeden z największych ich zbiorów na świecie. Obok pięknych i rzadkich perłowych eksponatów, muzeum prezentuje ich rolę w kulturze i historii rejonu Zatoki Perskiej.

Fot. Emirates

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top