NIEMCY: ZŁOTO DLA DZT W GERMAN BRAND AWARD 2024

Plakat CDF w Londynie
 CDF w Londynie

Niemiecka Rada Wzornictwa przyznała nagrodę German Brand Award 2024 w kategorii „Brand Communication – Ambient Media & Outdoor Advertising” dla animacji 3D pt. „Wędrowiec nad morzem mgły” w kampanii zainicjowanej przez Niemiecką Centralę Turystyki (DZT) z okazji 250. rocznicy urodzin Caspara Davida Friedricha. Animacja została wykorzystana w Londynie na największej cyfrowej powierzchni reklamowej w Europie – Piccadilly Circus. Prezentacja w ciągu dwóch tygodni dotarła do ponad 11,6 miliona widzów.

Jury nagrodziło również inne kampanie zgłoszone przez DZT w kategorii „Excellence in Brand Strategy and Creation” przyznając łącznie cztery nagrody i dwa specjalne wyróżnienia.
Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, skomentowała to następująco: „Otrzymanie siedmiu z tych prestiżowych nagród od jury i ekspertów jest potwierdzeniem innowacyjności i jakości pracy naszych zespołów nad marką
Niemcy – cel podróży. Szczególnie w czasach niezwykle dynamicznych zmian
w globalnej turystyce, przyciągające wzrok i dobrze przygotowane kampanie wpływają na pozytywne nastawienie naszych potencjalnych klientów i skutecznie przyczyniają się do sukcesu Niemiec jako kierunku turystycznego w obliczu konkurencji z innymi destynacjami”.
Globalna kampania tematyczna DZT pod tytułem „52 zabytki UNESCO” zwyciężyła
w kategoriach kampania cyfrowa i influencer marketing. Otrzymała również nagrodę specjalną w kategorii „Lighthouse Project of the Year”.
Kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju DZT jest wydłużenie czasu pobytu na terenie Niemiec, które promowane jest w ramach inicjatywy „Stay a little bit longer”. Ta globalna kampania została uznana za zwycięzcę w kategorii „Komunikacja
marki w social mediach” w 2024 roku. Potencjał długoterminowych pobytów w Niemczech był promowany głównie w Kopenhadze w związku z popularną w Danii formą pracy zdalnej – „Workation”. Kampania została doceniona w kategorii promocji cyfrowych, a także otrzymała specjalne wyróżnienie jako „Lighthouse Project of the Year”.

German Brand Award przyznawana przez German Design Council jest nagrodą marketingową o najszerszym zasięgu w krajach niemieckojęzycznych. Kategoria „Excellent Brands” honoruje najlepsze marki produktowe i korporacyjne w danej branży. „Excellence in Brand Strategy and Creation” honoruje najsilniejsze kampanie, koncepcje i strategie w poszczególnych specjalistycznych dziedzinach.
W obu kategoriach jury zazwyczaj wybiera jednego laureata do nagrody „Gold” w każdym wariancie za wybitne osiągnięcia w danej branży lub kategorii. Jury przyznaje również odpowiednią liczbę nagród specjalnych „Winner” w każdej kategorii, a także wyróżnienie „Special Mentions” za szczególne aspekty zarządzania marką.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top