DUBAJ: PROPOZYCJE NA DZIEŃ DZIECKA

Dubaj to nowoczesne miasto tętniące życiem, jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na świecie, które zachwyca swoim bogactwem i przepychem. Dzień Dziecka w Dubaju jest świetnym pomysłem zarówno dla najmłodszych, jak i nastolatków, ponieważ oferuje szereg różnorodnych atrakcji.

Jakie miejsca warto odwiedzić z rodziną będąc w Dubaju?

 

 * Dubai Mall

 

Jest to największe centrum handlowe na świecie. Dubai Mall to nie tylko ponad tysiąc sklepów i ogromna powierzchnia, ale również miejsce pełne atrakcji przeznaczonych dla dzieci. To tam znajduje się olbrzymie akwarium, w którym można podziwiać wiele różnych gatunków zwierząt wodnych.

Spacer oszklonym, podwodnym tunelem jest niezwykłym przeżyciem, a oglądanie z bliska żarłacza tygrysiego czy płaszczki jest niezapomnianym doświadczeniem. Akwarium oferuje również możliwość przejażdżki łodzią ze szklanym dnem, a dla odważniejszych nurkowanie w towarzystwie rekinów.

Będąc w Dubai Mall koniecznie trzeba zajrzeć do KidZanii – małego miasta stworzonego specjalnie dla dzieci. Tam najmłodsi mogą wcielić się w role dorosłych i wykonywać takie zadania jak praca strażaka, pilota, kucharza, uzyskanie prawa jazdy czy pójście na zakupy.

Przez Dubai Mall dostaniemy się bezpośrednio do Burj Khalifa, najwyższego budynku na świecie. Warto odwiedzić taras widokowy na 125 piętrze, z którego rozpościera się niesamowity widok na panoramę Dubaju.

Gdy słońce zachodzi, przed Dubai Mall odbywają się pokazy tańczących fontann, które zdecydowanie warto obejrzeć. Taniec wody ze światłem przy akompaniamencie muzyki jest fantastyczną atrakcją dla najmłodszych, od której trudno oderwać wzrok.

 

      * Dubai Parks and Resorts

 

Świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem są odwiedziny w kompleksie Dubai Parks and Resorts, obejmującym trzy parki tematyczne i park wodny.

Każdy park posiada szeroki wybór atrakcji, dlatego warto zaplanować sobie na zwiedzanie co najmniej cztery dni.

Najwygodniej jest skorzystać z noclegu w pobliskim rodzinnym hotelu Lapita, aby nie tracić czasu na dojazdy. Przy centralnie położonym bulwarze Riverland znajdziemy z kolei niezliczoną ilość lokali gastronomiczno-rozrywkowych dla całej rodziny.

Motiongate to park inspirowany filmami Hollywood, gdzie znajdziemy atrakcje związane z kultowymi filmowymi postaciami, takimi jak Smerfy, Shrek czy Pingwiny z Madagaskaru. Przejażdżki kolejkami górskimi, nauka tańca czy obserwowanie, jak w rzeczywistości powstaje film, to niektóre z propozycji parku.

 

* Bollywood Parks

 

To miejsce pełne multimedialnych spektakli teatralnych i interaktywnych atrakcji związanych z najpopularniejszymi aktorami kina Bollywood. W Legolandzie czeka na nas miniaturowy świat zbudowany z klocków Lego, kolejki górskie, tory wyścigowe a także możliwość budowy robotów i samochodów.

Ostatni park to park wodny Legoland, który oferuje takie atrakcje, jak basen z falami, różnego rodzaju zjeżdżalnie oraz możliwość budowy własnej tratwy z klocków Lego i przepłynięcie nią wzdłuż rzeki. Dzieci mogą również zobaczyć na własne oczy, jak powstają klocki Lego.

 

* IMG Worlds of Adventure

 

Park tematyczny IMG Worlds of Adventure to jeden z najnowszych i najbardziej ekscytujących parków rozrywki w Dubaju. Znajdują się w nim atrakcje związane między innymi z bohaterami komiksów Marvela i Atomówkami. W parku są różnego rodzaju kolejki górskie, nawiedzony hotel i prehistoryczne dżungle z dinozaurami. IMG Worlds of Adventure podzielone jest na kilka tematycznych stref, w których każde dziecko doświadczy niesamowitych przeżyć.

 

* Aquaventure

 

Będąc w Dubaju z dzieckiem, warto odwiedzić fantastyczny park wodny Aquaventure. Ten aquapark znajduje się na terenie hotelu Atlantis, który jest jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie – zlokalizowano go na samym końcu sztucznej wyspy zbudowanej na wzór palmy.

Na koniec wyspy prowadzi automatyczna kolejka bez motorniczego, a sam przejazd nią stanowi ciekawą rozrywkę dla dzieci. Park wodny Aquaventure oferuje takie atrakcje, jak różnego rodzaju zjeżdżalnie wodne, a najciekawsza z nich prowadzi przez basen z rekinami.

Dla najmłodszych dzieci przeznaczona jest strefa Splashers, w której znajdują się mniejsze zjeżdżalnie. W parku możemy również pływać na dmuchanych materacach rwącymi rzekami, wirami lub wodnymi kaskadami. Na jego terenie znajduje się również basen, w którym możemy popływać z delfinami.

 

* Dubai Safari

 

Safari na pustyni to atrakcja, która dostarcza niesamowitych wrażeń dzieciom i ich rodzicom. Przejażdżka terenowym samochodem po piaszczystych wydmach sprawia niezwykłą frajdę każdemu uczestnikowi, a niezwykłe widoki bezkresnej pustyni urozmaicają całą wyprawę.

Safari zakończone jest spędzeniem wieczoru w beduińskiej wiosce, gdzie na uczestników czekają takie atrakcje, jak tradycyjne arabskie jedzenie, tańce i występy. Dla dzieci najciekawszą atrakcją wieczoru jest niewątpliwie możliwość przejażdżki na wielbłądzie.

To nasze propozycje, które wybraliśmy spośród tysięcy możliwości oferowanych przez Dubaj. Wydały nam się najbardziej dostosowane do potrzeb i oczekiwań najmłodszych i trochę starszych dzieci. Jesteśmy przekonani, że znajdą uznanie także w oczach Państwa pociech.

 

Zdjęcia: Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top