DUBAJ: NOWOŚCI 2020 ROKU

Dubaj nie zwalnia tempa. W pierwszej połowie 2020 roku również nie zabraknie wyjątkowych wydarzeń i atrakcji.

 

PRZEŁOMOWE WYDARZENIA DLA MIASTA

 

• 10. urodziny Burj Khalifa. W styczniu 2020 roku Burj Khalifa, czyli najwyższy budynek na świecie, obchodzi swoje 10 urodziny. Budynek stał jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Emiratu i panoramy całego miasta. Od chwili otwarcia w 2010 roku przyciąga odwiedzających z całego świata.

• Rezygnacja z plastików. Międzynarodowe dubajskie lotnisko DXB od 1 stycznia 2020 roku zrezygnowało z korzystania z jednorazowych plastikowych artykułów. Dotyczy to sztućców, słomek i toreb na zakupy we wszystkich sklepach i restauracjach. Drugi port lotniczy w Emiracie – Dubaj-Al Maktoum (DWC) również wyeliminuje artykuły plastikowe jednorazowego użytku, zmniejszając ich zużycie o 5500 ton każdego roku.

• Bezpłatna woda Od tego roku wszystkie dubajskie restauracje i hotele w celu zmniejszenia ilości plastiku będą oferować gościom nieodpłatnie filtrowaną wodę jako alternatywę dla wody butelkowanej.

 

FESTIWALE

 

• Dubai Food Festival Powraca kolejna edycja Dubai Food Festival. Potrwa aż 18 dni: od 26 lutego do 14 marca 2020 roku, oferując smaki, którym nie sposób się oprzeć! To prawdziwe święto gastronomii i jedyny festiwal kulinarny na Bliskim Wschodzie, odbywający się na terenie całego miasta. Goście będą mogli „wgryźć się” w różnorodną ofertę gastronomiczną Emiratu. Na uczestników czekają liczne promocje kulinarne oraz różnorodne wydarzenia, promujące unikatową ofertę kulinarną Dubaju.

• Taste of Dubai to trzydniowe, pełne rozmachu wydarzenie, podczas którego prezentują się szefowie kuchni, najlepsze restauracje i wiodące marki na rynku żywności i napojów. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 12–14 marca 2020 roku w Dubai Media City Amphitheatre.

• Art Dubai 2020. Międzynarodowe targi sztuki Art Dubai przyciągają artystów, wystawców i kolekcjonerów z całego świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Dubaju związanych ze sztuką. Podczas targów prezentują się także nowe, nie odkryte jeszcze talenty. Tegoroczna 14. edycja odbędzie się w dniach 25–28 marca 2020 roku w Madinat Jumeirah.

• Ramadan w Dubaju. Święty miesiąc muzułmanów Ramadan to idealny czas, w którym można poznać miasto od zupełnie innej strony. Wówczas organizowanych jest wiele unikatowych wydarzeń oraz spotkań. Jest to również doskonała okazja do odkrywania lokalnej kultury. W tym roku Ramadan rozpocznie się 24 kwietnia.

 

ATRAKCJE

 

• Ain Dubai na wyspie Bluewaters to kolejna pozycja na liście rekordów. Dubajski diabelski młyn ma wysokość 250 metrów i jest największą tego typu atrakcją na świecie. Można z niego podziwiać imponującą panoramę miasta oraz jego słynne obiekty, takie jak Burdż al-Arab, Palm Jumeirah i Burj Khalifa. Na wyspie Bluewaters znajdują się także hotele, sklepy, restauracje oraz budynki mieszkalne.

• Muzeum Przyszłości założone przez Dubai Future Foundation, będzie prezentować na interaktywnych ekranach największe światowe innowacje, prototypy i wynalazki.

Będą tam organizowane również zaawansowane kursy, warsztaty i dyskusje z wykorzystaniem najnowszej technologii i rozwiązań naukowych.

• Biblioteka Muhammada ibn Raszida (Mohammed Bin Rashid Library) będzie gromadzić najnowsze i najczęściej nagradzane publikacje skierowane do czytelników w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Łącznie będzie to ponad 4,5 miliona książek, 1 milion audiobooków i 2 miliony e-booków. Na terenie obiektu o powierzchni 92 903 m2, zlokalizowanego w Al-Dżadaf z widokiem na Dubai Creek, znajdzie się także teatr, 

 

INWESTYCJE

 

• Route 2020 to projekt przedłużenia o 15 km dubajskiego metra, aby ułatwić komunikację podczas Expo 2020. Metro będzie zatrzymywać się przy: The Gardens, Discovery Gardens, Al Furjan, Jumeirah Golf Estates i Dubai Investment Park, z końcową stacją na terenie Expo 2020. Otwarcie planowane jest na maj 2020 czyli na 5 miesięcy przed otwarciem Expo.

W ciągu godziny w jednym kierunku metro będzie mogło przewieźć 23 tys. pasażerów. Szacuje się, że dziennie przewiezie 125 000 ludzi. Budowany odcinek będzie obsługiwał teren Expo 2020 oraz jego okolice: od Expo Village po Expo Mall w kierunku zachodnim i Expo Yard w kierunku wschodnim.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top