DUBAJ: NOWE ATRAKCJE

Dubaj zaprezentował nowe obiekty, które jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność Emiratu i przyciągną zarówno miłośników kultury, jak i aktywnego wypoczynku.

 

W centrum handlowym Ibn Battuta Mall otwarto park trampolin SkyZone. Zajmuje on powierzchnię 3200 m² i znajduje się w nim kilkanaście atrakcji, m.in: tory przeszkód (strefa Wipe Out), tyrolka, ścianka wspinaczkowa oraz boisko do gry w zbijaka.

Na aktywnych turystów czekają prawie 33 km nowo wytyczonych szlaków Hatta Hiking Trails o różnym stopniu trudności. Wszystkie zaczynają się Hatta Wadi Hub. Z pewnością spełnią oczekiwania zarówno początkujących, jak i bardziej wymagających amatorów górskich wędrówek.

Już niedługo zostaną otwarte następne atrakcje: Dubajska Aleja Gwiazd przy bulwarze Szejka Mohammeda Bina Rashida w samym centrum Dubaju, kryty tor do gokartów w Dubai Mall oraz futurystyczna Biblioteka Mohammeda bin Rashida w Al Jaddaf. Tor gokartowy EKart Zabeel będzie pierwszym w Dubaju miejscem, w którym będzie można spróbować swoich sił w jeździe elektrycznymi gokartami.

Otwarcie Biblioteki planowane jest na początek przyszłego roku. Nowoczesny budynek pomieści ponad 4,5 mln książek, 1 mln audiobooków i 2 mln e-booków. Na terenie kompleksu powstanie również teatr na 500 miejsc oraz kilka stref, w których będą organizowane rozmaite wydarzenia edukacyjne i kulturalne.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top