DUBAJ: NAJWIĘKSZA FONTANNA ŚWIATA

22 października o godzinie 20:00 rozpocznie się inauguracyjny pokaz fontanny Palm Fountain. Będzie on widoczny z 30 różnych restauracji w The Pointe.

 

Jedna światowej sławy fontanna w Dubaju to za mało! Już niedługo w Emiracie będzie można podziwiać dwa gigantyczne wodotryski. Palm Fountain, która zostanie otwarta 22 października, stanie w konkursie pobicia rekordu Guinnessa na największą na świecie fontannę. Dotychczasowa rekordzistka, Dubai Fountain w Dubai Mall, prawdopodobnie spadnie na drugie miejsce. Palm Fountain, zlokalizowana przy kompleksie rozrywkowo-restauracyjnym The Pointe, jest najnowszą atrakcją w Palm Jumeirah. Inauguracyjny pokaz zaplanowany jest na godzinę 20:00. Wydarzenia towarzyszące inauguracji będą bezpłatne i otwarte dla publiczności (obowiązuje rejestracja).

Organizowane są liczne atrakcje na żywo, w tym występy DJ-ów, pokazy taneczne i pokazy fajerwerków. Pierwsze 5 000 gości otrzyma darmową opaskę LED na rękę. Palm Fountain to 20 pokazów (5 różnych spektakli) odbywających się każdego dnia: od zachodu słońca do północy (od 19:00 do 00:00). Wodne pokazy przygotowane są do ścieżki dźwiękowej, składającej się z znanych międzynarodowych utworów reprezentujących różne gatunki muzyczne (np. pop, muzykę klasyczną). Każdy pokaz trwa 3 minuty i jest powtarzany co 30 minut.

Fontannę zbudowano w morzu; zajmuje ona powierzchnię 1300 metrów kwadratowych. W czasie pokazów, słupy wody osiągają wysokość 105 metrów i są rozświetlane przez 3000 ledowych diod. Fontanna czerpie wodę bezpośrednio z morza. W mechanizmie nie ma zbiornika na wodę, ani urządzeń filtrujących. Jest wyposażona w wysokiej klasy system audio składający się z 86 głośników. Jest to jedyna wielokolorowa fontanna w Dubaju. Zbudowano ją, by uczcić odrodzenie się miasta. Bilety wstępu są bezpłatne. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej

Zdjęcie: Dubaj Tourism.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top