DUBAJ: NAJDŁUŻSZA TYROLKA NA ŚWIECIE

W Dubaju uruchomiono najdłuższą tyrolkę na świecie. Jej długość to 1 km, prędkość 80 km / h, wysokość 170 metrów – wszystko to razy dwa. Nowa Marina XLine Promenade w Dubai Marina zapewnia podwójną dawkę adrenaliny!

 

XDubai i nowa linia XLine podnoszą jazdę tyrolką na zupełnie nowy poziom. XLINE w Dubai Marina jest nie tylko najdłuższą tyrolką miejską na świecie, ale dzięki długości 1 km, nachyleniu 16 stopni i średniej prędkości zjazdu 80 km/h, również jedną z najbardziej stromych i najszybszych. XLine idzie w ślady niezwykle popularnego oryginału, który otwarto w 2015 roku w centrum handlowym Dubai Mall, nad słynnymi dubajskimi fontannami (Dubai Fountain). Jest jednak dwukrotnie dłuższa, a co więcej, pary śmiałków mogą przeżyć ekstremalny przejazd wspólnie, korzystając z dwóch równolegle poprowadzonych lin.

Nowością jest również uprząż w stylu supermana. Śmiałek „frunie” na niej z wysokości 170 metrów, między drapaczami chmur, następnie nad wodami mariny, lądując na tarasie kompleksu Dubai Marina Mall. Cena jednej jazdy to 650 dirhamów (około 630 zł, w tym edytowane filmy z jazdy i zdjęcia). Nowy XLINE wypróbował niedawno książę Dubaju Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum.

Film z przejazdu można znaleźć na profilu księcia na Instagramie. http://app.getresponse.com/click.html?x=a62b&lc=BMfgA2&mc=JF&s=Laqkag&u=BRgpl&y=g&

Zdjęcie: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top