DUBAJ: BLUEWATERS – NOWA WYSPA, KOLEJNY REKORD

Ain Dubai, największy na świecie diabelski młyn pojawił się niedaleko wybrzeża Mariny w Dubaju. Ta nowa atrakcja turystyczna stała się wyrazistym elementem krajobrazu, a jednocześnie oczy świata zwróciły się także na wyspę Bluewaters niedaleko Meeras, która właśnie otwiera podwoje dla gości i turystów.

 

Wyspę wyróżnia charakterystyczny klimat łączący wyspiarski spokój z żywym, miejskim rytmem. Bluewaters oferuje szeroki wachlarz obiektów mieszkalnych, turystycznych i rozrywkowych, które odpowiadają praktycznie każdej dziedzinie życia. W połączeniu z nowymi miejscami widokowymi, wyspa jest wyjątkowym dodatkiem dla obecnej panoramy Dubaju. Ze stałym lądem wyspę łączy sieć dróg, takich jak bezpośrednie połączenie z autostradą Szari asz-Szajch Zajid. Na ląd można się dostać pieszo z plaży naprzeciwko Jumeirah Beach Residence, zaś transport wodny organizuje RTA, czyli Urząd Dróg i Transportu w Dubaju.

Jego Ekscelencja Abdulla Al Habbai, prezes grupy Meeras, powiedział: „Dubaj od zawsze spoglądał w przyszłość. W miarę jak miasto rozwija się zgodnie z wizją przywódców Zjednoczonych Emiratów Arabskich, wciąż mierzymy coraz wyżej i wyznaczamy sobie kolejne cele. Grupa Meraas również ma to na uwadze, jednocześnie pamiętając, że naszym priorytetem jest dbanie o dobro narodu, szczęście i wysoką jakość życia naszych obywateli. Za pośrednictwem kompleksu Bluewaters planujemy osiągnąć wiele ambitnych celów w zakresie rozwiązań technologicznych, a także stworzyć miejsce, które wyznaczy nowe standardy w obszarze nowoczesnego projektowania. Jednak największą dumą napawa nas fakt, że to miejsce będzie łączyć ludzi i dostarczać nowych wrażeń, mających wspierać rozwój Dubaju jako ośrodka o charakterze globalnym”.

Na wyspie Bluewaters znajdziemy wiele zacisznych miejsc, dostępnych wyłącznie dla ruchu pieszych, malownicze trasy spacerowe pośród zieleni i bujnej tropikalnej roślinności. Trzy strefy wyspy wytyczają Aleje: Central i Sunset Avenue, zaś na Północnym i Południowym Deptaku, tuż nad brzegiem, spacerowicze mogą podziwiać cudowny widok na morze i rozpościerającą się za nim panoramę na Dubaj.

Miejska energia czyli Wharf

Dzielnica handlowa wyspy czyli Wharf, rozpościera się niedaleko diabelskiego młyna Ain Dubai. Docelowo ma stać się siedzibą 132 sieci sklepów i restauracji mieszczących się w niskich budynkach wzdłuż bulwaru. Całą dzielnicę przecinają spektakularnie podświetlone trasy spacerowe biegnące w cieniu palm. Dla głodnych i spragnionych Wharf przygotowuje bogatą ofertę gastronimiczną: od ekskluzywnych lokali po klimatyczne knajpki, a do tego różnorodne kafejki, restauracje i zaciszne, małe bistra, w których spróbujemy kuchni z różnych zakątków świata. W najbliższych miesiącach będą stopniowo otwierane kolejne lokale i sklepy. Central Avenue otacza Wharf od strony lądu, zaś Północny Deptak i Wharf Avenue okalają dzielnicę od strony morza i biegną wokół Ain Dubai Plaza, pod samym diabelskim młynem. Most pieszy o długości 265 metrów, czyli Wharf Link, łączy tę część wyspy z plażą u wybrzeża stałego lądu. Bluewaters Wharf Station pełni rolę przystani i obsługuje transport wodny. Znajduje się tu ponad 2000 miejsc do cumowania oraz szereg obiektów w podziemiu i na poziomie nabrzeża.

Wyjątkowe rezydencje z widokiem

Kompleks Bluewaters Residences obejmuje 10 eleganckich wieżowców średniej wysokości, w których mieści się 698 apartamentów, cztery penthouse’y i 17 willi, a wszystko to na konstrukcji, z której rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na morze lub Ain Dubai. Pierwsze lokale mają być oddane do użytku już w grudniu 2018 roku, a więc wyspa powita swoich pierwszych mieszkańców w pierwszym kwartale 2019 roku. Z każdego penthouse’u można podziwiać wspaniałą panoramę Zatoki Perskiej, widok na Marinę w Dubaju, diabelski młyn Ain Dubai oraz krajobraz miasta. W środku i na zewnątrz mieszkańcy znajdą przestronne pomieszczenia, pięć sypialni, oddzielne łazienki i ogromne salony. Wnętrza w kompleksie Bluewaters Residences są wykończone w najwyższym standardzie z wykorzystaniem neutralnej palety barw i w minimalistycznym stylu, który łączy ciepło skandynawskich drewnianych podłóg z elegancją delikatnych metalicznych instalacji.

Otwarta kuchnia została zaprojektowana z myślą o współczesnym stylu życia, dlatego też wykończono ją najnowszymi włoskimi urządzeniami i gładkimi blatami. Okna sięgają od podłogi do sufitu, a z każdego apartamentu rozciąga się przepiękny widok na Ain Dubai, na morze, na otaczającą kompleks mieszkalny zieleń lub na bulwary. Dla mieszkańców przewidziano także szereg udogodnień i obiektów: siłownie, baseny, starannie zaprojektowane ogrody, boiska do koszykówki i place zabaw dla dzieci oraz meczet we współczesnym stylu. W centrum strefy mieszkalnej znajduje się też specjalnie zaprojektowana platforma, która ma służyć wspólnym celom mieszkańców oraz zatoczki parkingowe w przyziemiu. Dodatkowo na terenie osiedla znajdują się 32 sklepy dla mieszkańców.

Luksusowe hotele na wyspie Bluewaters

Grupa Meraas nie szczędzi wydatków, by zgodnie ze złożoną obietnicą uczynić z Bluewaters luksusową wyspę, która zaoferuje wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju wrażenia dzięki hotelom takim, jak Caesars Palace Bluewaters Dubai, Caesars Palace Bluewaters Dubai czy Caesars Resort Bluewaters Dubai. Te pięciogwiazdkowe obiekty oferują aż 495 luksusowych pokoi, 80 apartamentów z pełną obsługą, a do tego teatr z widownią na 500 osób, znany jako Rotunda, na jednym końcu Caesars FORUM, na drugim zaś nowoczesne centrum konferencyjne. Wyjątkowe obiekty hotelowe byłyby niekompletne bez oszałamiającego prywatnego klubu plażowego Cove Beach Dubai.

Ekskluzywny 194-pokojowy hotel Caesars Palace Bluewaters Dubai – drugi na świecie hotel sieci Caesars Palace – będzie przyciągał gości odkrytym basenem, centrum Qua Spa oraz centrum fitness z oszałamiającym widokiem na Ain Dubai i aż sześcioma modnymi restauracjami. W hotelu Caesars Palace Bluewaters Dubai znajdziemy dodatkowo 80 apartamentów o standardzie premium z obsługą, które doskonale będą służyć miłośnikom współczesnego stylu życia. Drugi z hoteli, Caesars Resort Bluewaters Dubai, będzie miał aż 301 pokoi, dwa odkryte baseny, sześć wyjątkowych restauracji, trzy sale konferencyjne z wyposażeniem umożliwiającym obsługę spotkań biznesowych oraz salę kongresową o powierzchni 750 metrów kwadratowych.

Diabelski młyn Ain Dubai

Dla tych, którzy zechcą podziwiać z bliska osiągnięcie współczesnej myśli technicznej, jakim jest diabelski młyn Ain Dubai znajdujący się w samym centrum wyspy, Bluewaters ma miłą niespodziankę – będzie można dostać się pod samo koło i podziwiać wyjątkowy widok. Koło ma 250 metrów wysokości, co czyni je największym diabelskim młynem na świecie, przed High Rollerem w Las Vegas (167 metrów) i New York Wheel, które ma powstać na Staten Island i będzie mierzyć 190 metrów. Ain Dubai pomieści do 1400 pasażerów jednocześnie w 48 podwójnie szklonych kapsułach. Podczas przejażdżki będzie można podziwiać niezapomnianą panoramę Dubaju. Podpory koła mają wysokość 126 metrów i są tak długie jak 15 londyńskich autobusów.

Raj dla turystów

Światowej klasy wyspa została wybudowana zgodnie z wymagającymi standardami grupy Meeras dotyczącymi wielkości, projektu i estetyki. W ten sposób Bluewaters stanie się kolejnym elementem wyróżniającym Dubaj na tle innych światowych metropolii. Poza spektakularną atrakcją, jaką niewątpliwie jest Ain Dubai, wyspa oferuje szereg opcji w dzielnicach mieszkalnych, handlowych i hotelowych. Dzięki temu Bluewaters stanie się nową atrakcją turystyczną miasta, jak również wymarzonym zakątkiem do zamieszkania, pracy i zabawy dla mieszkańców Dubaju. Bluewaters mieści się naprzeciwko kompleksu Jumeirah Beach Residences, w odległości 20 minut samochodem od City Walk. W zaledwie 30 minut można stąd dojechać zarówno do międzynarodowego portu lotniczego w Dubaju, jak i do portu lotniczego Dubaj Al Maktoum, a na lotnisko w Abu Dhabi dotrzemy w zaledwie 45 minut.

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top