DUBAJ: BASEN NA DACHU PALM TOWER

Dubaj przyzwyczaił już nas do różnych rekordów, dziwactw, ale i ciekawej architektury oraz pomysłów. Jak ten najnowszy zostanie odebrany, zobaczymy.

 

Oto, co na jego temat otrzymaliśmy z Dubai Tourism: Główny deweloper Nakheel rozpoczął właśnie budowę basenu bez krawędzi na dachu 52-piętrowego wieżowca Palm Tower – luksusowego hotelu w sercu Palm Jumeirah w Dubaju, na wysokości 210 m nad ziemią. Z jednego z najwyżej położonych basenów na świecie, zajmującego powierzchnię 775 metrów kwadratowych, będzie roztaczał się niezrównany, panoramiczny widok na Palm Jumeirah, Zatokę Perską i panoramę całego miasta.

Basen, który pomieści 930 000 litrów wody, znajdzie się na 50 piętrze Palm Tower. Na podium nad basenem powstanie restauracja (na 300 miejsc), a nad restauracją (na 52 piętrze, na wysokości 240 metrów) – publiczny taras widokowy. Wieżowiec Palm Tower mieści się w samym centrum słynnego, wielokrotnie nagradzanego Palm Jumeirah.

Dysponuje 289 pokojami w hotelu St. Regis, 432 luksusowymi rezydencjami oraz szeregiem lokali gastronomicznych i rekreacyjnych. Palm Tower jest bezpośrednio połączone z Centrum Handlowym Nakheel, w którym będzie się znajdować 350 sklepów, mnóstwo restauracji i taras widokowy. Obecnie na terenie obiektu pracuje około 850 robotników, ich liczba ma jeszcze wzrosnąć do półtora tysiąca!

Zdjęcia: Dubai Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top