Dorsim po dwu latach

Już po raz drugi, po niemal dwuletniej przerwie, gościliśmy przedstawicieli kierownictwa podwarszawskiej spółki Dorsim, importera produktów medycznych i suplementów diety.

Poprzednio, w listopadzie 2009 roku – relacja z tego spotkania oraz prezentacja firmy nadal jest do przeczytania w naszym portalu – stawiała ona pierwsze kroki na rynku. Działa bowiem dopiero trzy lata.

Obecnie, posiadając wymagane certyfikaty, rozszerza sprzedaż oferowanych produktów z wąskiego grona klientów na apteki i sklepy zielarskie. A tych pierwszych jest w Polsce już ponad 300 tysięcy, drugich około 150 tysięcy.

 

Ile z nich sprzedawać będzie plastry oczyszczające organizm człowieka, krzem organiczny w płynie i żelu, proszek Barley Grass wytwarzany z zielonych pędów jęczmienia czy jonizatory wody, zależeć będzie od zainteresowania potencjalnych nabywców. O tym, co proponuje Dorsim i jakie znaczenie dla organizmów ludzi mają te produkty, mówili właśnie nasi goście.

Wiceprezes Marek Królikowski przedstawił firmę i zakres jej działania. Idalia Raganowicz, członkini zarządu, w bardzo ciekawym i emocjonalnym wystąpieniu przedstawiła m.in. rezultaty badań skuteczności plastrów Detox i Immuno Detox w detoksyzacji i usuwania z krwi ludzi zwłaszcza metali ciężkich.

Podkreślała ogromne znaczenie, jakie dla organizmu człowieka ma systematyczne zapewnianie mu wody, minimum 2,5 litra na dobę, w tym jonizowanej w procesie elektrolizy. Natomiast Grzegorz Golec, dyrektor ds. marketingu poinformował o rozszerzanej właśnie sprzedaży na rynku tradycyjnym, w aptekach i sklepach zielarskich. Dorsim oferuje tylko pięć produktów, w różnych postaciach i wielkości opakowań, a także joniozatory wody.

Produkty te – jak zapewniają przedstawiciele spółki – naprawiają układ immunologiczny człowieka oraz oczyszczają jego organizm sposobami naturalnymi. Czego nie da się osiągnąć środkami farmakologicznymi, lecz tylko drogą fizjologiczną. Z wyjątkiem proszku oraz jonizowanej wody – tylko poprzez skórę, a nie wprowadzanie specyfików drogą pokarmową lub dożylnie. Proponowane preparaty oparte są na sprawdzonej przez kilka tysięcy lat medycynie Dalekiego Wschodu.

Plastry np. sprowadzane są z Południowej Korei. Ich składniki są pochodzenia wyłącznie naturalnego. Zawierają m.in. sproszkowane wyciągi z pieczarki brazylijskiej, chitosanu, turmalin, sok drzewa eukaliptusowego, bylicy zwyczajnej i ekstrakt z loquatu. Wszystkie przeszły badania kliniczne i posiadają unijne certyfikaty wymagane zwłaszcza przy sprzedaży tych preparatów w aptekach. Projekt wprowadzania ich na rynek polski jest zresztą współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Generalnie można stwierdzić, że stosowanie tych preparatów – różnych w zależności od potrzeb i stanu zdrowia poszczególnych ludzi – pobudza ich organizmy do maksymalnego wykorzystywania szerokiego spektrum działań, jakimi one dysponują. Wspomniane plastry Detox i Immuno Detox są według informacji publikowanych w poświęconych im folderach jedną z najnowocześniejszych i sprawdzonych metod profilaktyki zdrowotnej oraz wspomagania terapii większości chorób cywilizacyjnych, w tym również nowotworowych.

Oczyszczają organizm, usprawniając równocześnie system immunologiczny człowieka oraz pobudzają regeneracje jego uszkodzonych tkanek. Proszek Barley Grass produkowany z młodych pędów uprawianego w warunkach czystych ekologicznie najstarszego zboża na świecie – jęczmienia, zawiera unikalne i o najwyższej wartości substancje odżywcze.

Krzem organiczny sprzedawany pod nazwą OrSi w płynie lub żelu cechuje 70% przyswajalność przez organizm człowieka. Jest on jednym z głównych stymulatorów metabolizmu białek, szczególnie enzymów, poprawia odporność organizmu i hamuje alergizację. Korzystnie wspomaga leczenie chorób będących skutkiem niedokrwienia, miażdżycy, zapalenia żył na tle cukrzycowym oraz przewlekłych zaburzeń metabolizmu wątroby i pracy układu pokarmowego.

Naprawia też struktury układu nerwowego niwelując skutki niezdrowego stylu życia, stresów, złego odżywiania i zatruć toksynami środowiskowymi. Ogromne znaczenie dla organizmu człowieka ma również woda jonizowana. Więcej na temat spółki Dorsim oraz jej oferty można przeczytać na: www.dorsim.pl i www.turystyka.dorsim.pl.

Zdjęcia autora

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top