DOMINIKANA: RAJ SPORTÓW ADRENALINOWYCH

Należycie do miłośników niebezpiecznych sportów i szukacie miejsca, gdzie będziecie czuli adrenalinę? Istnieje wiele miejsc na świecie, ktore zachęcają do takich przeżyć, ale Republika Dominikańska może być słusznie uważana za raj sportów adrenalinowych.

 

Różnorodna sceneria przyrodnicza zachęca do spróbowania czegoś nowego z dodatkiem adrenaliny i przyjemnym mrowieniem po całym ciele. Najdłuższa rzeka Republiki Dominikańskiej Yaque Del Norte w rejonie Cordillera Central oferuje możliwości raftingu. Rzeka ma długość 295 km i jest drugą najdłuższą rzeką na całej wyspie Haiti (Hispaniola).

 

 

Rzeka oferuje najlepsze warunki na świetny rafting z możliwością podziwiania górskiej scenerii i nacieszeniem się rwącymi nurtami podczas raftingu. Wycieczki na rafting są najlepszym sposobem, jak poznać prawdziwą siłę rzeki. Dzięki swojemu położeniu geograficznemu Republika Dominikańska należy do najpopularniejszym miejsc na uprawianie sportów wodnych. Jednym z nich jest kitesurfing. Jest to ekstremalny sport, który w krótkim czasie zyskał wielką popularność.

 

Gdzie jechać uprawiać kitesurfing? Najpopularniejszym miejscem jest region Cabarete, który w całej Republice Dominikańskiej oferuje najlepsze warunki do uprawiania tego sportu. Nieważne, czy jesteś początkujący, czy już doświadczony w kitesurfingu, każdy będzie tutaj zadowolony. Na kitesurfing odpowiednie są nie tylko plaże w Cabarete, ale też Bozo Beach i Kite Beach znajdujące się w okolicy.

 

Najlepsze warunki do uprawiania tego sportu są po południu, kiedy od morza wieją silniejsze wiatry, więc nie musicie sie obawiać, że późniejsze wstawanie odbierze Wam możliwość przeżycia przygody. Temperatura wody wynosi przeciętnie około 26 °C. Skały w okolicy Cabarete Bay stwarzają idealne warunki do windsurfingu. Czym bliżej wybrzeża jesteście, tym fale są spokojniejsze, co stwarza idealne warunki dla poczatkujących.

 

Jeśli zastanawiacie się, kiedy tu przyjechać, wybierzcie czerwiec. W tym czasie w Cabarete odbywa się Cabarete Race Week, międzynarodowe zawody w windsurfingu. Która pora dnia jest najlepsza na windsurfing? Rano fale ani wiatr nie są zbyt silne, co stwarza dobre warunki dla początkujących albo dla tych, ktorzy jeszcze boją się dużych fal. Wiatr jest silniejszy w godiznach popołudniowych, jest to dobra szansa dla doświadczonych profesjonalistów.

 

Wieczorem nie ma nic lepszego, niż wybrać się na obfitą kolację do jednej z miejsowych restauracji. Jaki inny sport warto spróbować i gdzie należy się wybrać w tym celu? Bayahibe uważane jest za jedno z najlepszych miejsc do nurkowania. Znajduje się na południowym wybrzeżu, niedaleko od Parku Narodowego Del Este. W wodnym królestwie znajdziecie kilka starych wraków statków i pięknych raf koralowych. Jak tylko zejdziecie do wody, powitają Was tysiące barwnych tropikalnych ryb i różnych roślin.

 

Jeśli chcielibyście wznieść do koron drzew i przeżyć szybką jazdę, specjalnie dla Was jest przygotowana jazda na zip-line- linowej zjeżdżalni. Naprawdę szybka jazda przez przepiękną okolicę jest dla wszystkich gości wielkim przeżyciem. Ziplining możecie wypróbować nie tylko w ulubionym regionie turystycznym Punta Cana / Bávaro, ale też na północnym wybrzeżu w okolicy Playa Dorada.

 

Republika Dominikańska jest krajem, gdzie możecie doświadczyć wiele przeżyć praktycznie na każdym kroku – w wodzie, w powietrzu i na ziemi. Jednym z kolejnych niesamowitych przeżyc może być jazda na szybkich czterokołowcach. Jazda po trudnym terenie, z błotem i kurzem na ubraniu, ale też z wielką dawką radości. Jeśli chcecie nacieszyć się półdniową wycieczką jako kierowcy czterokołowca, a na koniec zmyć kurz z drogi w przepięknym morzu, ta przygoda będzie odpowiednia dla was.

 

Prawie wszystkie turystyczne regiony Republiki Dominikańskiej oferują możliwość wypróbowania tej nowej zabawy. Republika Dominikańska jest słusznie uważana za miejsce z najpiękniejszymi plażami na świecie, gdzie możecie się relaksować na gorącym słońcu. Jeśli lubicie leniuchować, ale też doświadczać przeżyć pełnych adrenaliny, już dziś zarezerwujcie wakacje w Republice Dominikańskiej. Więcej o możliwościach wypoczynku w Dominikanie na:www.godominicanrepublic.pl

 

Zdjęcia: OIT Republiki Dominikańskiej

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top