DOMINIKANA: NOWOŚCI I CIEKAWOSTKI

Z Dominican Republic Tourist Board – Przedstawicielstwa tamtejszej turystyki otrzymaliśmy kolejną serię nowości i ciekawostek. Oto kilka wybranych z nich:

 

* Coraz więcej turystów

Do Republiki Dominikańskiej w pierwszym trymestrze bieżącego roku przyjechało 1 946 525 turystów, czyli o 7,18% więcej niż w tym samym okresie rok temu. Tylko w marcu kraj ten odwiedziło 770 114 osób, czyli o 13,27% więcej niż w tym samym miesiącu 2017 r. Obłożenie hoteli w zeszłym roku wynosiło 77%. Najpopularniejsza okazała się miejscowość letniskowa Punta Cana – Bávaro na wybrzeżu wschodnim (82,8%) oraz La Romana – Bayahibe na południowym-wschodzie kraju (82 %).

* Nowe projekty turystyczne

Narodowa Rada Wsparcia Turystyki Republik Dominikańskiej (Confotur) zatwierdziła w czasie pierwszego trymestru bieżącego roku budowę 17 nowych projektów turystycznych o wartości inwestycyjnej 965,8 mln USD. Stopniowo zostanie wybudowanych siedem nowych hoteli, siedem projektów z dziedziny nieruchomości, dwa hotele z apartamentami i jeden condo-hotel o łącznej liczbie 5 644 pokoi. Plany dotyczą prowincji Altagracia (11 projektów) oraz stolicy Santo Domingo (2 projekty). W prowincjach San Pedro de Macorís, Puerto Plata, El Seibo i Samaná powstanie po jednym projekcie. Inwestorzy pochodzą przede wszystkim z USA, Francji, Hiszpanii i Wenezueli.

* Opinie przyjaciół i rodziny zachęcają do przyjazdu

Bank Centralny Republiki Dominikańskiej opublikowała wyniki ankiety badającej opinie turystów odwiedzających kraj z naciskiem na motywacje dot. wyboru tego celu podróży. Okazało się 41,9% turystów, którzy odwiedzili w 2017 r. Republikę Dominikańską, przyjechało, bo polecili im ją ich przyjaciele czy krewni. Inne powody to sugestie z biura podróży (33,4 %), internet (17,9 %) oraz inne media. Turyści najczęściej wymieniali jako powód przyjazdu dominikańskie plaże (31,3 %), gościnność mieszkańców (17,4 %), odwiedziny rodziny (12 %), cenową dostępność (8,1 %) i podróż służbową (4,9 %).

 

* Na lotnisku Punta Cana otwarto basen z widokiem na pasy startowe

Pasażerowie, którzy wylatują z terminalu B w Punta Cana, mogą umilić sobie czas w nowym salonie VIP. Jego częścią jest m.in. basen z widokiem na pas startowy. Autorem projektu jest Antonio Segundo Imbert z firmy Constructora Lloyds. Wstęp wolny do strefy VIP mają właściciele kart Priority Pass, DragonPass i Lounge Pass, pasażerowie z business class, właściciele nieruchomości w rezydencji Puntacana Resort & Club oraz pasażerowie, którzy wykupili usługę VIP na lotnisku. Częścią pakietu jest możliwość pre check-in.

* Nagroda dla parku Ocean World Adventure

Park rozrywki Ocean World Adventure jako pierwszy na Karaibach zdobył prestiżowy certyfikat “Humane Certified”. Park znajduje się w mieście Puerto Plata na wybrzeżu północnym Republiki Dominikańskiej. Zobaczyć w nim można dwa tysiące zwierząt np. delfiny, uchatki, rekiny, płaszczaki czy tropikalne ptaki. Certyfikat przyznało amerykańskie stowarzyszenie American Humane, które już od 1877 r. stara się kontrolować i ulepszać warunki życiowe i sposób traktowania zwierząt. Przy ocenie brane jest pod uwagę np. zdrowie zwierząt, ich traktowanie i interakcje opiekunów ze zwierzętami, a także wielkość, oświetlenie, akustyka czy termoregulacja wybiegów.

Zdjęcia: DRTB

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top