DOMINIKANA: JESIENNE ATRAKCJE

Lato jeszcze nie skończyło się na Dominikanie i trzeba je wykorzystać w stu procentach.

 

Nie ważne czy wybierzesz odpoczynek, spacer, pływanie, a może skoczysz prosto w fale na rajskiej plaży; będziesz korzystać z najlepszych resortów i pól golfowych na Karaibach, odłączysz się od rzeczywiści pośród intensywnie zielonej przyrody, otoczeniu majestatycznych gór, rzek i wodospadów będziesz odkrywać parki narodowe, a może przemierzysz zabytkowe uliczki Dzielnicy Kolonialnej. Oto kilka nie tylko wrześniowych atrakcji wyspy.

      SANTO DOMINGO

To największe miasto na Karaibach, kosmopolityczne i wielokulturowe centrum, jest jednocześnie przytulnym i gościnnym portem. Jego Dzielnica Kolonialna, będąca na Liście zabytków UMESCO, zaprasza na spacery zabytkowych wąskich uliczkach wśród architektonicznych perełek, małych muzeów, sklepików i sympatycznych barów czy restauracji, gdzie możesz spróbować lokalnych przysmaków.

     Santo Domingo de fiesta

Pokazy dominikańskiego folkloru z tradycyjną muzyką i tańcem odbywają się tam pod gołym niebem. Zaproszeni są wszyscy zainteresowani. Wstęp wolny. W każdy piątek i w sobotę od 20:00 na Plaza Espada w Dzielnicy Kolonialnej.

     Santo Domingo Spirits Fest

Trzydniowe święto destylatów i piwa, w czasie którego swoje innowacyjne idee i pomysły zaprezentuje Julie Reiner, jedna z najlepszych barmanek w Stanach Zjednoczonych 13–15.09 w Hotelu JW Marriott

XXIX Narodowe Biennale Sztuk Wizualnych

Wystawa wybranych dzieł stworzonych przez zaproszonych artystów, w tym Orlanda Menicuccigo trwa od września do grudnia w Muzeum Sztuki Współczesnej.

Soy Luna

Po raz pierwszy w historii do Republiki Dominikańskiej ze swoimi piosenkami przyjedzie zespół z popularnego serialu Disney Channel “Soy Luna” i wystąpi 18.09 Na Stadionie Quisqueya, Santo Domingo

     Jazzowe Noce

Co czwartek Dzielnica Kolonialna rozbrzmiewa afrykańskimi i karaibskimi rytmami takimi jak merengue, plena, rumba, son, pambiche, mozambique czy samba. Początek o 20:00 w Escalinatas del Conde, Dzielnica Kolonialna.

     Son a la roca:

Zespół Bonyé Koncerty merengue, jazzu i son w nieformalnym otoczeniu i z przyjacielską atmosferą odbywają się co niedzielę od 17:00 do 22:00 w Ruinas de San Francisco, Dzielnica Kolonialna. Wstęp wolny.

 

     LA ROMANA

 

Znana z pierwszorzędnych pól golfowych, przepięknych plaży, nurkowania i wyjątkowych resortów turystycznych La Romana jest jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w kraju. Warto zobaczyć wioskę artystów Altos de Chavón oraz Bayahibe niedaleko wyspy Saona, która jest częścią Wschodniego Parku Narodowego.

Bayahibe 10k

Trasa prowadząca po asfalcie, lasem i po plaży, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na Morze Karaibskie, prowadzi przez tradycyjne wioski rybackie i wśród najpiękniejszej przyrody. Impreza odbędzie się 23.09 w Bayahibe – La Romana. 

Nocny golf

Sobotnie wieczory można spędzić nietypowo – grając w nocny golf w Casa de Campo. Na green będą świecić nie tylko gwiazdy, ale także wielokolorowe piłki LED. Atmosferę podgrzeje muzyka, najlepsze napoje, grill oraz program towarzyszący.

 

SAMANA

 

To skarb natury, który można bezustannie odkrywać. Niesforny i pełen zieleni, gór, wodospadów, ale też słynący ze spokojnych zatok i przepięknych widoków. Samaná jest znana ze względu na swoje plaże, które oferują idealne warunki do bodyboardingu, na miejsca spacerowe i możliwość obserwowania wielorybów. Kosmopolityczna atmosfera przyciąga także solo podróżników.

     Nacional Manglares del Bajo Yuna

W obszarze chronionym Parku Narodowego w Zatoce Samaná znaleźć można największe i najlepiej zachowane lasy namorzynowe w kraju, trzęsawiska oraz ujście rzek Yuna i Barracote. Miejscowy ekosystem jest świetnie zachowany i odpowiedni do badania flory i fauny.

 

BARAHONA

 

Zachodnie krańce Republiki Dominikańskiej to specyficzne miejsce znane przede wszystkim z naturalnych scenerii, bioróżnorodności, gęstych lasów, miejsc idealnych dla ornitologów i plaży kochających surfing.

 

JARABACOA

 

Jarabacoa, często nazywana miastem wiecznej wiosny, znajduje się na wysokości 529 m n.p.m. Oferuje panoramiczne widoki, przyjemną temperaturę oraz spokój. To świetna baza z idealnymi warunkami dla miłośników adrenalinowych sportów i przyrody. Region słynie z gościnności i przyjaznych cen czy to na wielkich ranczach, czy w małych lokalnych restauracjach.

Spróbować można najlepszego raftingu na Karaibach, canyoningu, zjazdów na linie, paraglidingu, górskich wypraw czy przejażdżki na koniach lub rowerze górskim. Właśnie Jarabacoa jest punktem, z którego wychodzą piesze wycieczki na Pico Duarte, najwyższy szczyt Karaibów.

 

POD POWIERZCHNIĄ MORZA

 

Przyjemna temperatura wody w Republice Dominikańskiej, która zwykle wynosi od 25 do 29°C, pozwala na nurkowanie z maską lub z profesjonalnym sprzętem w zasadzie przez cały rok z bardzo dobrą widocznością. Pod powierzchnią morza czekają rafy koralowe, kaniony, naturalne ściany, jaskinie i wraki zatopionych łodzi z XVI w. lub sztucznych.

Miłośnikom nurkowania polecamy prowincje Puerto Plata, Espaillat i María Trinidad Sánchez, Samaná na wybrzeżu północnym; oraz Boca Chica, Juan Dolio i La Romana, na południowym. Od stycznia do marca na północy można nurkować z długopłetwcem oceanicznym (humbakiem).

     Tekst i zdjęcia: DRTB

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top