DOMINIKANA: ELEKTRONICZNY FORMULARZ WJAZDU I WYJAZDU

29 listopada rząd dominikański wprowadza nowy formularz cyfrowy wjazdu i wyjazdu, który muszą wypełnić pasażerowie odwiedzający Republikę Dominikańską. Jest to rezultat porozumienia o współpracy Ministerstwa Turystyki, Zdrowia Publicznego oraz Dyrekcje Ceł i Migracji.

„Wdrożenie jednego cyfrowego formularza rejestracyjnego przy wjeździe i wyjeździe z kraju jest wynikiem współpracy różnych jednostek rządowych w celu ułatwienia procedury migracyjnej, połączenia trzech formularzy w jeden i wykorzystania technologii zbliżeniowej. Pozwala także władzom dominikańskim na uzyskanie w czasie rzeczywistym informacji o przylotach i odlotach pasażerów do naszego kraju ”- powiedział Minister Turystyki David Collado.

Formularz elektroniczny zwiększy efektywność procesów migracyjnych, celnych i zdrowia publicznego. Poprawi też obsługę pasażerów zagranicznych i dominikańskich wjeżdżających i wyjeżdżających z kraju. Na mocy umowy Dyrekcja Celna zobowiązuje się:: • Zadbać o rozwój technologiczny formularza cyfrowego i działania, we współpracy z Generalną Dyrekcją ds. Migracji, w taki sposób, aby zawierała wszystkie niezbędne informacje zawarte dotychczas w formularzach: o Międzynarodowa karta zaokrętowania i wyokrętowania. o Deklaracji celnej. o Oświadczenie o zdrowiu podróżnego.

Oprócz współpracy z Generalną Dyrekcją Ceł, Generalna Dyrekcja ds. Migracji zobowiązuje się do: • Wdrożyć formularz cyfrowy jako część jej działania. • Utrzymać podwójną fizyczną i wirtualną implementację formularza do 1 stycznia 2021 r., po którym to terminie do uzyskania informacji będzie używany wyłącznie formularz cyfrowy. • Zapewnić środki do udostępniania informacji zebranych w formie cyfrowej instytucjom państwa dominikańskiego zaangażowanym w realizację niniejszej umowy.

Formularz jest dostępny za pośrednictwem linku: https://eticket.migracion.gob.do/ y i należy go wypełnić przed kontrolą migracyjną. Po czym zostanie wygenerowany kod QR, do zeskanowania przez kontrolę w porcie lub przez linie lotnicze podczas odprawy. Formularz można wypełnić w dowolnym momencie, od zakupu biletu lotniczego do momentu przed odprawą imigracyjną. Lotniska na Dominikanie będą miały bezpłatny dostęp do Internetu, aby pasażerowie, którzy nie wypełnili go przed wylotem, mogli to zrobić po przylocie do kraju.

Natomiast Ministerstwo Turystyki zobowiązuje się do poinformowania o tym nowym medium odpowiednie podmioty publiczne i prywatne w Republice Dominikańskiej i poza nią i do udostępniania podróżnym strony z samouczkiem wideo z instrukcjami wypełniania formularza, oraz listą najczęściej zadawanych pytań: https://viajerodigital.mitur.gob.do/. W okresie od 29 listopada 2020 r. Do 1 stycznia 2021 r. władze dominikańskie będą akceptować dotychczasowe dwa formularze rejestracji przy wjeździe do kraju i nowe w 

Zdjęcie: NUTRD

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top