KRYNICA-ZDRÓJ: OTWARCIE SEZONU NARCIARSKIEGO

FotOśrodek narciarski w Beskidzie Sądeckim SŁOTWINY ARENA w sobotę 28 listopada inauguruje sezon narciarski 2020/2021. Sprzyjająca aura od kilku dni umożliwiała pracę sytemu naśnieżania, dzięki któremu przygotowana została główna trasa.

– Jesteśmy gotowi przyjąć pierwszych narciarzy i snowboardzistów, wprowadzając szereg przemyślanych i staranie przygotowanych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo epidemiczne – deklaruje Maciej Szymański – członek zarządu Słotwiny Arena.

Ośrodek sfinalizował III etap prac przy najnowocześniejszym w Polsce systemie naśnieżania firmy Technoalpin, który produkuje świeży śnieg na wszystkich naszych dziewięciu trasach. W system została wyposażona również ulubiona trasa narciarska „dookoła świata” – to prawie dwa kilometry długości.

NOWY SNOW PARK

Inwestycją, która szczególnie ucieszy snowboardzistów jest nowy Snow Park, który niebawem zostanie oddany do użytku. Specjalistyczna ekipa, budującą parki w największych kurortach w Alpach i na świecie profesjonalnie zaprojektowała i wykonała ciąg przeszkód o różnej skali trudności, rozmieszczonych na trasie długości blisko 400 m. Jako jeden z najbardziej progresywnych parków w Polsce daje gwarancję wspaniałych lotów. Jest skierowany dla początkujących riderów, z wieloma ciekawymi opcjami również dla bardziej zaawansowanych. Snow Park obsługuje nowoczesna 6 osobowa kolej krzesełkowa Doppelmyar.

NOWE OŚWIETLENIE STOKU

– Nowości i udogodnień w tym sezonie będzie więcej – mówi Maciej Szymański. Trwają prace przy budowie dodatkowego oświetlenia stoku, dzięki któremu nocna jazda będzie jeszcze przyjemniejsza i bardziej bezpieczna. W trakcie realizacji jest budynek obsługi technicznej wraz z pomieszczeniem dla osób obserwujących naukę jazdy na stoku dla początkujących, tarasem widokowym i toaletą.

W budynku dolnej stacji kolei Słotwinka powstaje kasa biletowa i toalety.

Obszerny i wygodny parking został rozbudowany o ponad sto miejsc.

28 listopada ośrodek będzie czynny od 8:00 do 21:00 z przerwą na ratrakowanie w godz. 16:00 – 18:00. W tym roku także narciarze będą mogli spacerować po pierwszej w Polsce Wieży widokowej w koronach drzew (www.wiezawidokowa.pl).

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top