CZECHY: TOWER PARK PRAHA – NAJWYŻSZA WIEŻA WIDOKOWA W KRAJU

Tower Park Praha, nadajnik telewizyjny stojący w praskiej dzielnicy Žižkov jest nie tylko najwyższą budowlą w mieście, lecz także najwyższą platformą widokową w Czechach. Mierzy 216 metrów, zbudowany został w latach 1985 – 1992 według projektu architektów Václava Aulickiego i Jiřego Kozáka. Dzięki rozległej renowacji w roku 2012, obiekt wyróżnia się niezwykłym, nowoczesnym designem. Cała konstrukcja waży około 2 200 ton. Po wieży w górę i w dół pełznie 10 olbrzymich niemowlaków – rzeźb autorstwa Davida Černego. Panorama roztaczająca się z obserwatorium, przy dobrej widoczności, sięga nawet stu kilometrów. Rozciąga się stąd także niezwykły widok na całe miasto, który można podziwiać zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ platforma widokowa jest czynna aż do północy.

Na gości czekają też dodatkowe atrakcje – wiszące fotele, tzw. bubble chairs, w których można zrelaksować się słuchając odgłosów natury – śpiewu ptaków w parku Stromovka, czy szumu wody w Wełtawie, jak również filmy wideo prezentujące atrakcje turystyczne Pragi i całych Czech. Na wysokości 66 metrów ulokowana jest restauracja Oblaca, z której delektując się przysmakami czeskiej kuchni, turyści podziwiają panoramę Pragi.

Wyjątkową, luksusową atrakcją jest zakwaterowanie w sześciogwiazdkowym apartamencie One Room Hotel, znajdującym się także na wysokości 66 metrów. Tower Park Praha otacza piękny park. W najbliższych latach ma powstać tu małe pole golfowe, miejsca na piknik, place zabaw dla dzieci i ruchoma scena z widownią.

 

Zdjęcia: CzT Michal Fic

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top