CZECHY: ROZTAŃCZONE LATO

Melomanów i miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Czech na letnie koncerty różnych gatunków muzyki, od pop rocka po hip hop.

 

Na gości czeka wyjątkowa atmosfera i wiele ciekawych imprez towarzyszących. Spakujmy więc śpiwór, dobry humor i ruszajmy na spotkanie z letnią przygodą. Oto ich lista:

 

Rock For People, Hradec Králové

 

02-05.07.2011. Festiwal oferuje wiele gatunków muzyki, dobrą kuchnię i szeroki wybór piwa. Wśród występujących nie zabraknie amerykańskiej grupy Paramore, The Streets, SUM 41, czeskiego zespołu Chinaski, Nightwork, Trzy siostry i wielu innych. (www.rockforpeople.cz)

 

Colours of Ostrava

 

14-17.07.2011. Koncerty będą odbywały się w pobliżu centrum miasta, w ostrawskich parkach i klubach. Oprócz muzyki na gości czekają przedstawienia teatralne i workshopy. (www.colours.cz)

 

Master Of Rock, Vizovice (ok 90 km od Ostrawy)

 

14-18.07.2011. Fanów rocka zapraszamy do Vizovic na spotkanie z prawdziwymi mistrzami rocka, do których należy szwedzka grupa Bloodbound, amerykański zespół Holyhell czy niemiecki Metalforce. (www.mastersofrock.cz)

 

Noc Wenecka

 

29-31.07.2011, Mala Skala (Czeski Raj) Podczas festiwalu wystąpi wielu ciekawych wykonawców, na przykład Die Happy, Fiction Plane z charyzmatycznym Stingiem młodszym, fiński Stratovarius, Richard Müller, Mig 21 i wielu innych. (www.benatskanoc.cz)

 

Sázavafest, Kácov (ok. 70 km od Pragi),

 

04-07.08.2011 ock, pop, jazz i inne gatunki muzyki zaprazentują się na festiwalu Sázavafest. Na sześciu scenach wystąpi w ciągu trzech dni ponad 120 uczestików z Czech i zagranicy, między innymi The Subways, Kosheen i Jana Kirschner. (www.sazavafest.cz)

 

Festiwal Zamki Czeskie

 

8.07.-27.08.2011.Ciekawe imprezy muzyczne szykują kolejno słynne zamki czeskie, między innymi Bezděz, Kunětická Hora, Bouzov, Valtice, Rožmberk nad Vltavou. (www.ceskehrady.cz) Open Air Festiwal, Panenský Týnec (50 km od Pragi), 11-13.08.2011 Czeskie i zagraniczne zespoły zagrają na wielokulturowym festiwalu w miasteczku Panenský Týnec. Usłyszymy na przykład grupę Chemical Brothers, która w Czechach zaprezentuje swoją nową płytę. (www.openairfestival.cz)

 

Hip Hop Kemp, Hradec Králové

 

18-20.08.2011.Największy przegląd muzyki hip-hop w Europie. Corocznie na festiwalu prezentuje się ponad 500 muzyków, tancerzy i innych wykonawców z całego świata. Na publiczność czeka także ciekawy program towarzyszący. (www.hiphopkemp.cz)

 

Open Air Music Festiwal – Czeski Woodstock, Trutnov (49 km od Hradca Královego)

 

18-21.08.2011 Na festiwalu nie może zabraknąć miłośników demokracji, Václava Havla i dobrej muzyki. Obok kapeli The Stooges wystąpi między innymi hiszpański zespół The Locos czy legendarny czeski zespół undergroundowy The Plastic People. www.festivaltrutnov.cz

 

Foto: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top