CZECHY: POLUZOWANIE PANDEMICZNYCH RESTRYKCJI

Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej wydało nowe zasady dla podróżujących do Czech, już obowiązujące. Oznaczają one poluzowanie restrykcji związanych z pandemią Covid-19. Oto najważniejsze z nich:

 

* Podróżujący wyłącznie transportem indywidualnym z krajów UE nie mają obowiązku wykonania testu na COVID-19 przed podróżą ani wypełnienia formularza przyjazdowego.

* Podróżujący na maks. 24 godziny transportem naziemnym (indywidualnym i zbiorowym) bezpośrednio z krajów sąsiadujących z Czechami nie mają obowiązku wykonania testu na COVID-19 przed podróżą ani wypełnienia formularza przyjazdowego.

* Podróżujący transportem zbiorowym (naziemnym i lotniczym) z krajów UE:

– Obowiązek wypełnienia formularza przyjazdowego.

– Osoby w pełni zaszczepione (od podania ostatniej/pełnej dawki nie minęło więcej niż 270 dni) oraz osoby, które przechorowały COVID-19 w ciągu ostatnich 180 dni nie mają obowiązku wykonania testu na COVID-19 przed podróżą ani po przyjeździe do Czech (do tej pory dotyczyło to tylko osób, które przyjęły dawkę przypominającą).

– Osoby nie zaszczepione mają obowiązek wykonania przed podróżą testu antygenowego (ważny do 24 godzin) lub testu PCR (ważny do 72 godzin). Nie jest od nich wymagane wykonanie dodatkowego testu po przyjeździe do Czech.

* Zniesiono obowiązek okazywania certyfikatów COVID lub testów w restauracjach, hotelach, zakładach usługowych, na imprezach kulturalnych i sportowych, a także przy zakupie karnetów narciarskich.

* Nadal obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczką FFP2 w przestrzeniach zamkniętych.

Szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń są dostępne na stronie czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych https://www.mvcr.cz/mvcren/article/coronavirus-information-of-moi.aspx.

Zdjęcie: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top