CZECHY: MUZYKA W CZESKIM KRUMLOVIE

Tegoroczna 28 edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Czeskim Krumlovie (MHF Český Krumlov) odbędzie się od 19 lipca do 10 sierpnia. Impreza należy do największych letnich wydarzeń kulturalnych w Czechach.

Organizatorzy szykują atrakcyjny program z udziałem światowej sławy artystów. Na gości czekają 23 koncerty różnych gatunków muzycznych, między innymi muzyki klasycznej, jazzu, folku, a także musicale czy opery. Występy odbędą się na dziedzińcu zamku, w salach zamkowych, w kościołach oraz w innych miejscach tego magicznego, średniowiecznego miasta.

Czeski Krumlov należy do najpiękniejszych miast czeskich. W 1992 roku wpisane zostało na listę UNESCO. Tutejszy kompleks zamkowo-pałacowy jest drugim co do wielkości w Republice Czeskiej, po Zamku Praskim.

Jednym z licznych zachowanych zabytków architektury barokowej w Czeskim Krumlovie jest Teatr Zamkowy – najstarszy barokowy teatr na świecie.

Na całym świecie znajdziemy jedynie cztery teatry z XVIII wieku z zachowanymi dekoracjami i zapleczem technicznym. Oprócz teatru krumlovskiego, są to dwa teatry w Szwecji i jeden w pałacu Litomyšl, także w Czechach.

Więcej informacji o festiwalu: www.festivalkrumlov.cz

 

Zdjęcia Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top