CZECHY: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CYRKOWY W PRADZE

Letní Letná, festiwal nowego cyrku, teatru, muzyki i sztuk wizualnych, przyciągnie do Pragi najlepszych artystów z całego świata. W tym roku impreza odbędzie się w terminie od 15 sierpnia do 2 września w parku Letenské sady.

 

Festiwal zaprezentuje czeskie i zagraniczne zespoły z kręgu nowego cyrku, teatru ruchu, przedstawień dziecięcych czy akrobacji. Program rozpocznie się spektakularnym pochodem, który przejdzie ulicami Starego Miasta. Główne miasteczko festiwalowe z namiotami cyrkowymi i przekąskami znajdzie się w parku na Letnej.

Codziennie na widzów będą czekać przedstawienia teatralne, kabarety, występy muzyczne, warsztaty plastyczne i inne kreatywne zajęcia – a wszystko to w miłej, letniej, cyrkowej atmosferze. Letnia Letná jest jedynym w swoim rodzaju festiwalem sztuk cyrkowych w Czechach.

Festiwal po raz pierwszy odbył się w roku 2004 i w ciągu czternastu lat stał się ważnym punktem nie tylko na czeskiej, lecz także na europejskiej mapie wydarzeń kulturalnych. Liczba gości odwiedzających festiwal nieustannie rośnie – w pierwszym roku w 60 przedstawieniach i koncertach uczestniczyło 6300 widzów, w roku 2017 w ponad 190 przedstawieniach wzięło udział ponad 45000 gości.

Więcej informacji: www.letniletna.cz

 

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top