CZECHY: FESTIWAL ŚWIATŁA W PRADZE

 

Po raz pierwszy w historii w Pradze zagości niezwykła impreza – festiwal światła. Prague Light Festival Signal odbędzie się w dniach od 17 do 20 października 2013. Podczas imprezy zabytkowe budowle praskie rozświetlą prezentacje audiowizualne. Miejscowi i zagraniczni artyści przedstawią na ulicach miasta główne trendy nowych technologii oświetleniowych i nowoczesny design. Na gości czekają niezwykłe instalacje audiowizualne, koncerty i przedstawienia na Rynku Starego Miasta. Oświetlony zostanie budynek Hyberni, Kampa, Nowa Scena Teatru Narodowego oraz inne miejsca w mieście.

 

 

Festiwal będzie prawdziwym wyzwaniem dla artystów. Wieża widokowa na wzgórzu Petřín stanie się na cztery dni latarnią morską, Most Karola będą strzegły duże oczy czeskiego artysty Milana Caisa, dosłownie roztańczy się Tańczący Dom. Podobnych niesamowitych wrażeń czeka nas całe mnóstwo.

 

Świetlne dzieła będzie można podziwiać przez cztery dni w godzinach od 19:30 do 23:30. Imprezę Prague Light Festival Signal organizuje FreshFilms, przy wsparciu miasta Pragi i agencji Czech Tourism. Więcej informacji:www.signalfestival.com/en

 

Zdjęcia: CzechTourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top