CZECHY: EUROPEJSKI SZLAK ZAMKÓW I PAŁACÓW

Łączą nas zamki i pałace – to nazwa transgranicznego projektu mającego na celu promocję zamków i pałaców na obszarze Czech i Polski, przygotowanego przez Destinační společnost Východní Čechy i Destinační společnost Orlické hory a Podorlicko, we współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Celem projektu jest zwiększenie ruchu turystycznego na terenie pogranicza polsko-czeskiego.

Oba obszary są wyjątkowe pod względem koncentracji zamków i pałaców. Na Europejskim Szlaku Zamków i Pałaców na turystów czeka 25 zabytkowych obiektów na terenie Czech Wschodnich oraz 22 polskie zamki i pałace. Projekt łączy poszczególne zabytki, prezentuje ich atrakcje, a także praktyczne informacje dla turystów dotyczące zakwaterowania i wyżywienia w okolicy.

Dzięki temu w regionie pogranicza czesko-polskiego powstaje kompleksowa i różnorodna oferta o długotrwałym efekcie, która przyczynia się do wydłużenia pobytu odwiedzających. Informacje o obiektach znajdziemy na stronie Szlak zamków i pałaców:

(stezkahraduazamku.eu), na Facebooku https://www.facebook.com/stezkahradu, https://www.facebook.com/szlakzamkow i na Instagramie https://www.instagram.com/stezkahraduazamku/, https://www.instagram.com/szlakzamkow/. Na Youtube są dostępne 50-sekundowe spoty promocyjne o każdym z obiektów: https://www.youtube.com/channel/UCVMCyROoe6q45nhAtCXplLA

Na stronie projektu można znaleźć między innymi propozycje pobytów dla poszczególnych grup docelowych, na przykład dla rodzin z dziećmi, młodych par czy seniorów: Inspirujące programy | Szlak zamków i pałaców (stezkahraduazamku.eu)

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top