CZECHY: CAŁUN TURYŃSKI W PAŁACU FRYŠTÁT W KARWINIE

W pałacu Fryštát w Karwinie koło Ostrawy do 16 kwietnia 2017 roku można oglądać zabytkową kopię Całunu Turyńskiego, pochodzącą z 1651 roku. Kopia została odnaleziona w 1999 roku w klasztorze w Broumovie. Zwiedzający wystawę zapoznają się także z historią tej relikwii przedstawioną na specjalnych planszach. Pałac Fryštát oferuje turystom trzy trasy zwiedzania. Dwie z nich prezentują XIX-wieczne wnętrza z czasów ostatnich właścicieli, rodziny Larisch-Mönnichów.

Trzecia trasa ukazuje zbiory sztuki czeskiej XIX wieku należące do Galerii Narodowej w Pradze. Pałac szczyci się także jedną z najsłynniejszych bibliotek i kolekcją francuskich ręcznie tkanych dywanów, pochodzącą z XVIII wieku. Po obejrzeniu zabytkowych wnętrz można wybrać się na spacer do pięknego parku o powierzchni 36 hektarów, który porastają rzadkie odmiany roślin drzewiastych.

Kolejnym, wartym zwiedzenia obiektem, jest pobliski kościół Podwyższenia Krzyża Świętego pochodzący z przełomu XIII i XIV wieku, połączony z pałacem korytarzem. W sezonie letnim na terenie pałacu odbywa się wiele imprez historycznych i kulturalnych, między innymi koncerty w ramach Uzdrowiskowego Lata Muzycznego.

Więcej informacji: www.zamek-frystat.cz

Zdjęcia: Czech Tourism

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top