GOŚCIE GLOBTROTERA: HOTELE TIFFI

Gośćmi marcowego spotkania w tym cyklu w Stowarzyszeniu Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter” były 5* hotele Tiffi: Grand Hotel w Iławie i Yacht Club w Olsztynie. Reprezentowali je: dyrektor operacyjny Jacek Piasecki i specjalista ds. sprzedaży Paweł Jaworski. Oba, działające od blisko czterech lat obiekty, powstały od podstaw z myślą o wymagających gościach. Obecnie przechodzą one, dobiegającą końca, rozbudowę.

W ciekawej prezentacji multimedialnej Goście Globtrotera przedstawili oba hotele i atrakcje ich oraz najbliższych okolic. Podkreślając, że nastawione są one przede wszystkim na zapewnienie optymalnych warunków wypoczynku rodzinom z dziećmi.

Chociaż organizowane są w nich także konferencje, wesela, bankiety i inne imprezy, dla uczestników których jest odpowiednia baza oraz zaplecze. Grand Hotel Tiffi w Iławie stoi nad samym brzegiem Jezioraka, najdłuższego, ponad 27-kilometrowej długości, jeziora w Polsce, połączonego kanałem Elbląskim z Zalewem Wiślanym. Luksus pobytu i wypoczynku w nim zapewniają przede wszystkim duże, znakomicie wyposażone i o ciekawym wystroju pokoje. Najmniejsze Superior mają po 32 m² powierzchni.

Większe, 70-metrowe Junior Suits szczególnie polecane rodzinom, oferują wydzieloną część dzienną i sypialną. Natomiast największe, 85-metrowe Terrace Suits są z prywatnymi tarasami o powierzchni 60 m².

Hotel ten – podkreślali goście spotkania – od początku działalności przyjazny dla rodzin z dziećmi w każdym wieku, już w tegorocznym sezonie wakacyjnym, w lipcu, odda do użytku najmłodszych nowoczesną i bezpiecznie wyposażoną salę zabaw o powierzchni ponad 240 m².

80-metrowa główna część zabawowa, na trzech kondygnacjach, wyposażona będzie m.in. w ścianki wspinaczkowe, baseny z kulkami, pneumatyczne armatki, kładki, zjeżdżalnie, ślizgi, wiszące wałki i inne urządzenia pozwalające młodzieży na atrakcyjne zajęcia oraz rozładowywanie nadmiaru energii. Specjalną strefę wydzielono tam dla maluchów, inną dla zabaw i gier interaktywnych.

Młodymi gośćmi hotelowymi zajmować się będą profesjonalni i kreatywni animatorzy. Organizując m.in. różne warsztaty i pokazy, wspólne gotowanie, modelowanie biżuterii, zajęcia w domowym laboratorium, czy projektowanie strojów. Personel szczególnie troszczący się o zadowolenie gości jest również, jak usłyszeli uczestnicy spotkania, bardzo ważnym priorytetem właścicieli i kierownictwa obu hoteli.

Zaś opieka nad dziećmi i młodzieżą ma stwarzać możliwość dobrego wypoczynku także ich rodzicom. Do dyspozycji których jest m.in. wielkie orientalne Spa Dharma z 20 gabinetami. Pracujący w nich wykwalifikowani oraz doświadczeni terapeuci i terapeutki z Tybetu, Indii i Tajlandii, stosują tamtejsze metody relaksu i rytuały, prowadzą sesje jogi i medytacji. Używają zaś naturalnych francuskich kosmetyków najwyższej jakości.

Nie brakuje w hotelu również strefy wellness z basenem z woda morską, jacuzzi z widokiem na jezioro, łaźni parowej, suchej sauny cedrowej i wyposażonej w, jak zapewniali goście, najwyższej klasy urządzenia, sali treningowej. Inną atrakcją jest wyborna kuchnia z daniami polskimi, śródziemnomorskimi i orientalnymi. Z szefem – Włochem z praktyką w doskonałych hotelach w kilku krajach.

Goście Globtrotera mówili o kuchni Tiffi tak atrakcyjnie, że uczestnicy spotkania niemal dosłownie czuli smak tamtejszych potraw. Podkreślając równocześnie, że w restauracji rodzinnej są wspólne posiłki rodziców z dziećmi, będące ważnymi chwilami ich kontaktów.

Odległa od Warszawy o około 200 km Iława ma z nią połączenie m.in. pociągami pendolino pokonującymi tę odległość w 1 godzinę i 50 minut. Pociągi z Gdańska zaś w godzinę.

W okolicach hotelu są ścieżki spacerowe i rowerowe nad brzegiem jeziora oraz inne możliwości aktywnego wypoczynku. Już w maju br. hotel ten udostępni gościom nowy pomost widokowo – wypoczynkowy o wymiarach 25 na 25 metrów z kąpieliskiem wewnątrz niego. Na pomoście będą leżaki wypoczynkowe, parasole, ręczniki kąpielowe i serwis napojów. Korzystać można również, na razie tylko z dwu, łodzi motorowych.

W Grand Hotelu Tiffi w Iławie wśród innych atrakcji jest również dyskoteka na 150 osób w klubie nocnym. W okresie tegorocznej majówki oraz podczas wakacji, wypoczynek umilać będzie gościom kubański artysta Jose Torres, z zespołem i członkami jego polskiej rodziny oraz muzyka i karaibskie rytmy. Natomiast Yacht Club Tiffi w Olsztynie dotychczas był luksusowym, ale niewielkim hotelem z zaledwie 12 pokojami.

Dobiega jednak końca jego rozbudowa i już w połowie br. do dyspozycji gości będzie w sumie 40 komfortowych pokoi i apartamentów, mogących pomieścić jednorazowo 80-90 osób.

Także, jak w Iławie, dużych, zaprojektowanych w eleganckiej stylistyce, z oryginalnym wyposażeniem oraz opcją widoku na jezioro. I świetną gastronomią. Dla gości biznesowych i eventowych dodatkowo zaś 130-metrowa sala konferencyjna z pełnym wyposażeniem multimedialnym.

A dla wszystkich Orientalne Dharma Spa z 3 gabinetami odnowy oraz Ajurwedą i wschodnimi masażami. Jak poinformowali Goście Globtrotera, 92-93% osób korzystających z obu hoteli, to obywatele polscy. Przyjeżdżają jednak również cudzoziemcy, głównie Holendrzy, Niemcy i Rosjanie. 30% gości jest tak zadowolonych z warunków pobytu, obsługi personelu i kuchni, że przyjeżdżają stale. Więcej na temat obiektów Tiffi, ich atrakcji, oferty i cen, znaleźć można na: www.grandhotel.tiffi.com.

 

Zdjęcia autora

 

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top