CZECHY: BILETY KOLEJOWE NA LATO

Pociąg kolei czeskich na trasie
Pociąg kolei czeskich na trasie.fot. Michal Málek

Czeskie Koleje Państwowe (České dráhy, ČD) oferują specjalne bilety letnie, które są idealne dla podróżujących po Czechach w okresie wakacyjnym. Jednym z popularnych typów biletu jest „Jízdenka na léto” (bilet na lato). Jest to specjalny bilet umożliwiający nieograniczone podróże pociągami ČD w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia. Bilet jest ważny na wszystkie pociągi ČD, w tym szybkie pociągi (EC, IC, SC).


Sprzedaż rusza 15 czerwca. Bilet można wykorzystać od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 roku. Cena zależy od długości jego ważności: 7-dniowy 1390 CZK normalny (242 zł) i 695 CZK (120 zł) ulgowy, 14-dniowy 1990 CZK (346 zł) normalny i 995 CZK (173 zł) ulgowy. , Ulgowe przysługują między innymi dzieciom do 18 lat, studentom 18-26 lat i seniorom powyżej 65 lat – także zagranicznym.
Zakup biletu na lato jest idealną opcją dla osób planujących intensywne zwiedzanie Czech, ponieważ pozwala na swobodne podróżowanie bez konieczności kupowania oddzielnych biletów na każdy przejazd i umożliwia spontaniczne planowanie podróży.
Informacje i zakup biletów: www.cd.cz/en/typy-jizdenek/vnitrostatni-jizdenky/-38438
Zdjęcia: Czech Tourism – Michal Málek

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top