CYPR 2013 – WYSPA AFRODYTY CZEKA NA TURYSTÓW

 
Po znanych problemach związanych z kryzysem systemu bankowego, Cypr – przynajmniej w zakresie ważnym dla turystów wraca do normy i czeka na zagranicznych gości, oczywiście również z Polski. Jak nas poinformowała i zapewniła dyr. Marzena Olejnik, szefowa przedstawicielstwa CTO – Cypryjskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie, na Cyprze zgodnie z planem banki zostały już otwarte i sytuacja w bankowości jest stabilna.
 
 
 
Dla przelewów i transakcji bankowych wewnątrz wyspy nie ma żadnych ograniczeń i co ważne turyści mogą płacić kartami w restauracjach, sklepach, hotelach, mogą też wypłacać gotówkę z bankomatów.
 
 Aby zapobiec wypływowi gotówki wprowadzone zostały, na razie na 4 dni, ograniczenia transakcji zagranicznych i wywóz gotówki z Cypru (limit 1000 € na osobę), ale ograniczenia te dotykają głównie Cypryjczyków i depozytariuszy banków cypryjskich.
 
Tak więc turyści nie odczują kryzysu bankowego, na wyspie jest spokojnie i bezpiecznie. W kurortach tym bardziej nie dzieje się nic wyjątkowego, turyści mogą więc cieszyć się słońcem (25 ° C!) i spokojnie odpoczywać.
 
Cypryjczycy bardzo dbają o to aby goście byli zadowoleni z pobytu na ich słonecznej i teraz wiosną, bardzo kolorowej wyspie. Codziennie aktualności z Cypru znaleźć można na Facebooku: http://www.facebook.com/CyprCTO
 
Zdjęcia autora.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top