AUSTRIA: NARCIARSKA WIOSNA NA TYROLSKICH LODOWCACH

AUSTRIA: NARCIARSKA WIOSNA NA TYROLSKICH LODOWCACH
 
Stoki terenów narciarskich Kaunertal, Pitztal, Sölden-Ötztal i Stubai gwarantują najlepsze warunki narciarskie aż do późnej wiosny. A na lodowcu Hintertux można jeździć nawet przez cały rok i także tej wiosny „zimowe szaleństwo” pełne będzie atrakcyjnych imprez, które podgrzeją atmosferę. Na stronach www.gletscher.tirol.at i www.gletscherhotels.at można zarezerwować noclegi i najlepsze urlopowe oferty.
 
 
KAUNERTAL (1273-3160 m n.p.m.): Zawody „Spring Classics” i wspaniały wiosenny firn
 
Tak jak w poprzednich latach, lodowiec Kaunertal powita nadchodzącą wiosnę zawodami „Spring Classics”. Od 13 kwietnia do 20 maja na najmłodszym lodowcu Tyrolu spotkają się najlepsi snowboardziści i freeskiterzy, aby rywalizować ze sobą na terenie snowparku, wykorzystując cały jego potencjał: poręcze, kickerliny w strefie pro, przeszkody jibbingowe i boksy. Na miłośników freeride’u i narciarstwa pozatrasowego czekają pokryte grubą warstwą śniegu zbocza lodowca Kaunertal.
 
Absolutnymi przebojami wśród dostępnych terenów są trasy Weißseejoch-Variante i Münchener Variante. Do 9 czerwca, czyli do planowanego dnia zamknięcia terenu narciarskiego na lodowcu, także zwolennicy tradycyjnych stoków mają przed sobą jeszcze wiele pięknych dni do wykorzystania. Informacje na stronie www.kaunertaler-gletscher.at.
 
PITZTAL (1680-3440 m n.p.m.): Firn, wino i smak
 
Nowa kolejka Wildspitzbahn na lodowcu Pitztal jeździ dopiero od tego sezonu. Przestronne 8-osobowe gondolki wjeżdżają na wysokość aż do 3440 m n.p.m. Tam z kolei na miłośników białego szaleństwa czeka nowo otwarta Café 3.440 – najwyżej położona kawiarnia Austrii, która oprócz wyśmienitej kawy oferuje także niezapomniany widok na okoliczne szczyty. Od 1 do 3 marca na lodowcu odbywa się freeride’owy wyścig „Pitztal Wild Face”, podczas którego zawodnicy muszą pokonać 1510 m różnicy poziomów.
 
Trasa obejmuje zjazd od krzyża na Mittagskogel w dół do Mandarfen poprzez liczącą 4,6 km trasę na wolnym terenie. 1 kwietnia w festynowym namiocie w Mandarfen podczas 21. Święta Śniegu zabrzmi muzyka zespołów „Torpedos New Generation“ i „Grubentaler”. Lodowiec Pitztal zapadnie w letni sen dopiero kilka tygodni po degustacji win w Café 3.440, która 12 i 13 kwietnia, w ramach festiwalu „Firn, Wino i Smak”, podejmie swoich gości wyśmienitymi trunkami. Same wyciągi zaś czynne będą do 12 maja 2013. Informacje pod adresem www.pitztaler-gletscher.at.
 
SŐLDEN (1350-3340 m n.p.m.): Hannibal i Electric Mountain Festival
 
Na lodowcach doliny Ötztal odbędą się tej wiosny aż dwa duże festiwale. Już po raz drugi zagości tu Electric Mountain Festival. Każdego popołudnia w tygodniu festiwalowym, trwającym od 2 do 5 kwietnia 2013, strefa kibica na szczycie Giggijoch zamieni się w taneczny parkiet. Specjalnymi atrakcjami festiwalu będą występy ikony muzyki electro DJ Hardwella i najnowszej gwiazdy muzyki house Nicky’ego Romero. Na występy gwiazd zapraszamy 4 i 5 kwietnia. Informacje na stronie www.electric-mountain-festival.com. Widowisko Hannibal, odbywające się na lodowcu – w tym roku po raz 11 – zasłużyło już na miano legendarnego.
 
Sama obsada spektaklu liczy ok. 500 osób. Uczestnicy widowiska wyposażeni w różnorodny sprzęt narciarski i przy akompaniamencie helikopterów, ratraków i paralotni przeprawiać się będą przez Alpy pod wodzą Hannibala. Lodowce Rettenbach i Tiefenbach pożegnają sezon huczną imprezą „Maxxx Mountain Winterfinale“. W programie między innymi testy sprzętu narciarskiego, jazda na ratrakach, zawody w jeździe na nartach po wodzie i muzyczne występy na żywo – wszystko to od 26 do 28 kwietnia. Wyciągi na stokach będą w tym roku czynne do 5 maja. Więcej informacji na stronie www.soelden.com.
 
STUBAI (1750-3210 m n.p.m.): Jazda na nartach poza szlakami i kulinarne doświadczenie Alp
 
Od 8 kwietnia miłośnicy freestyle’u będą mogli spotykać się w niedawno powiększonym snowparku „Moreboards Stubai Zoo“. Osobom zainteresowanym kulinarną stroną urlopu w Austrii, polecamy słoneczny taras górskiej restauracji Jochdohle oraz wyróżnioną 14 punktami przewodnika Gault Millau i jedną czapką kucharską restaurację „Schaufelspitz“ na stacji kolejki linowej Eisgrat. Stubai nie zapomina również o rozwiązaniach dla rodzin. Doceniona przez niemiecki automobilclub ADAC oferta dla rodzin obowiązuje oczywiście aż do końca sezonu: dzieci poniżej 10 roku życia jeżdżą gratis w towarzystwie rodzica, posiadającego wykupiony karnet. Informacje na stronie www.stubaier-gletscher.com.
 
HINTERLUX (1500-3250 m n.p.m.): Testy sprzętu narciarskiego i konkurs „Final Shred”
 
Na lodowcu Hintertux białe szaleństwo nie ma końca! Dlatego również wiosną można spodziewać się niemałych atrakcji. Wspaniały firn i zachwycająca panorama gór po raz kolejny przyprawią narciarzy o szybsze bicie serca. Od 13 kwietnia do 5 maja odbędą się kolejne testy narciarskie „Flower Pow(d)er Weeks”. W ramach imprezy będzie można wkroczyć na świeżo przygotowane stoki – wyprawy „Early Bird Skiing” zaczynają się o już 7.45.
 
Miłośnicy motoryzacji będą mogli spróbować jazdy ratrakami o mocy nawet do 490 koni mechanicznych. Natomiast podczas bezpłatnych testów sprzętu narciarskiego zobaczymy nowości zimy 2013/14. Co jeszcze? Podczas imprezy „Ästhetiker Shred Däys“ legendy snowboardu udzielą miłośnikom deski profesjonalnych lekcji. Ponadto odbędą się także wycieczki przez laboratorium badawcze w Lodowym Pałacu, który znajduje się w szczelinie lodowca.
 
A święto „Erdinger Bergfrühling“ przy restauracji Tuxer Fernerhaus wprawi gości w wiosenny nastrój. Od początku kwietnia znowu będzie otwarty wielki snowpark „Betterpark Hintertux“, w którym 20 kwietnia, podczas konkursu „Final Shred“, zmierzą się najlepsi snowboardziści, wyłonieni w ramach serii zawodów „Chill and Destroy Tour 2013”. Wyjątkową zaletą lodowca Hintertux są stoki, dostępne przez 365 dni w roku. Informacje na stronie: www.hintertuxergletscher.at
 
Nowa strona www.tyrol.pl! 1 kwietnia rusza nowa strona internetowa Tyrolu. Tirol Werbung stawia sobie za cel stworzenie nowoczesnego przewodnika turystycznego po Tyrolu. Nowa odsłona strony to przede wszystkim przejrzysty layout, duże zdjęcia, ciekawe filmiki i mnóstwo informacji o letnich i zimowych możliwościach urlopowych w regionie. Nowością na stronie i jej największym atutem jest wyszukiwarka noclegów w całym Tyrolu.
 
Zdjęcia: Tirol Werbung _______________________________________________________________________________________________ Więcej informacji: www.gletscher.tirol.at oraz www.tyrol.pl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top