CHORWACJA: PLAŻA PASJAČA NAJPIĘKNIEJSZĄ W EUROPIE

Czytelnicy renomowanego portalu „European Best Destinations” (EBD) wybrali plażę Pasjača w regionie Konavle, a dokładnie w miejscowości Popovići, najpiękniejszą plażą w Europie 2019 roku!

 

Chorwacja obfituje w przepiękne plaże, co potwierdza również przyznanie trzeciego miejsca plaży Nugal, położonej na Riwierze Makarskiej. Drugie miejsce zajęła hiszpańska plaża Nerja. W głosowaniu wzięło udział ponad 32 tys. czytelników z 116 krajów. Portal EBD każdego roku dokonuje wyboru najpiękniejszej europejskiej plaży. Najpierw profesjonalne jury wybiera 300 najlepszych plaż w Europie, a następnie czytelnicy portalu z całego świata, będący również miłośnikami podróży, w głosowaniu online wybierają tę jedyną plażę.

„Chorwacja zdobywała już nagrody przyznawane przez czytelników portalu European Best Destinations, o czym świadczy otrzymanie przez Zagrzeb trzy razy z rzędu nagrody za najlepszy europejski jarmark bożonarodzeniowy czy nagroda dla Zadaru za najlepszą destynację. Nagrody przyznane chorwackim plażom w 2019 roku potwierdzają znane na całym świecie piękno przyrody naszego kraju. Stanowi to okazję dla nas do dodatkowej promocji chorwackich plaż jako ważnego elementu oferty turystycznej” powiedział Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Kristjan Staničić, dodając przy tym, że w 2016 roku plaża Stiniva na wyspie Vis została wybrana najpiękniejszą plażą w Europie.

Pasjača jest idealnym wyborem dla wielbicieli przyrody, spokoju i ciszy. Bliskość Dubrownika i Cavtatu to jej dodatkowy atut. „Pasjača została wybrana plażą roku, a parę miesięcy wcześniej czytelnicy portalu nominowali Cavtat do top 10 najlepszych europejskich destynacji 2019 roku. Region Konavle ze swoją przepiękną przyrodą, architekturą i kultywowanymi tradycjami jest jedną z pereł chorwackiej oferty turystycznej. Nagroda jest tym bardziej cenna, że przyznają ją goście, którzy potrafią docenić autentyczne piękno i wartości”, powiedział dyrektor Wspólnoty Turystycznej gminy Konavle, Frano Herendija.

Portal European Best Destinations to europejska organizacja z siedzibą w Brukseli, która powstała w celu promowania kultury i turystyki w Europie. Odgrywa ważną rolę w promocji i oferuje informacje turystyczne o ponad 355 europejskich destynacjach.

Zdjęcia: Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top