CHORWACJA: DZIĘKUJEMY POLSKO !

W bardzo sympatyczny sposób Chorwacka Wspólnota Turystyczna dziękuję polskim turystom za tak liczne przyjazdy w trudnym roku pandemii koronawirusa Covid 19. Oto podziękowanie, jakie otrzymaliśmy:

 

W tym wyjątkowym roku Chorwację odwiedziło około 640 tysięcy Gości z Polski, którzy skorzystali z ponad 4,4 miliony noclegów[Od stycznia do 15 sierpnia 2020 r.]. Jest to rekordowy wynik biorąc pod uwagę sytuację, w której znalazła się branża turystyczna na świecie. Polacy byli trzecią nacją pod względem liczby gości zaraz po Niemcach i Słoweńcach. Warto podkreślić również, że w sierpniu 2020, liczba Gości z Polski wzrosła o 2,5% w porównaniu z analogicznym okresem w 2019.

Tak jak co roku, przeważali goście indywidualni, ale ogromnie nas cieszy bardzo dobry wynik jaki osiągnęły biura turystyczne. Polacy mają sentyment do całej Chorwacji. Coraz częściej odwiedzają także jej kontynentalną część. Jednak specjalnym uczuciem darzą Dalmację, a w szczególny sposób miasta Omiš, Makarska i Baška Voda. Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała specjalną kampanię w mediach społecznościowych.

W ten sposób chcielibyśmy podziękować wszystkim Gościom, którzy w tym roku wybrali Chorwację jako miejsce swojego wakacyjnego wypoczynku. W szczególny sposób pragniemy wyrazić wdzięczność tym Narodom, z których goście najliczniej nas odwiedzili. Jest wśród nich oczywiście i Polska. Dlatego też w komunikacji skierowanej na polski rynek zostaną użyte fotografie trzech ulubionych miast Polaków.

„Poprzez specjalnie przygotowaną kampanię chcielibyśmy podziękować wszystkim zagranicznym gościom, którzy w tej wyjątkowej sytuacji, zaufali Chorwacji i do nas przyjechali. W ten sposób chcemy im również przekazać zaproszenie na przyszły rok” powiedział Dyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Kristjan Staničić.

„Polacy po raz kolejny udowodnili, że są przyjaciółmi Chorwacji. Ogromnie się cieszę, że w tym wyjątkowo trudnym roku, to właśnie w Chorwacji szukali odpoczynku i wakacji, na które zasłużyli. Mam nadzieję, że Ci z gości, którzy jeszcze w tym roku nie byli w Chorwacji, wykorzystają piękną i ciepłą jesień, aby przekonać się, że u nas nigdy nie jest nudno“ powiedziała Dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, Agnieszka Puszczewicz.

Zdjęcia: ChWT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top