CHORWACJA: ADWENT W ZAGRZEBIU – 43 DNI, PONAD 20 MIEJSC

Wielokrotnie nagradzany Adwent w Zagrzebiu w tym roku odbędzie się w terminie od 26 listopada i potrwa wraz z wydarzeniami noworocznymi do 7 stycznia 2023 r. Tym samym, po covidowej przerwie powraca w pełnej okazałości.

Przez ostatnie dwa lata Zagrzeb z powodzeniem kontynuował tradycje adwentowe, choć w bardziej wirtualnej i hybrydowej formie. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, 26 listopada, kiedy to o godzinie 17:00 na Placu bana Jelačicia zgodnie z tradycją zostanie zapalona pierwsza świeca adwentowa.

Następnie o godzinie 18:00 zostaną otwarte lokalizacje na Górnym Mieście, o godz. 19:00 Park Lodowy na Placu króla Tomislava, a o 20:00 zapalą się światła w parku Zrinjevac.

Organizatorzy Adwentu, czyli Miasto Zagrzeb i Wspólnota Turystyczna Miasta Zagrzeb oraz partnerzy instytucjonalni i komercyjni, przy tworzeniu programu położyli nacisk nie tylko na jakość i ilość planowanych treści kulturalnych, muzycznych i rozrywkowych, ale również i na aranżację miejsc.

Zróżnicowany program kulturalny został przygotowany z myślą o wszystkich pokoleniach. Idealnym uzupełnieniem będzie szeroki wybór oferty gastronomicznej. W tym roku Adwent w Zagrzebiu powraca ze wszechobecną świąteczną atmosferą na ulicach miasta, przynosi radość i przenosi w magiczny świat świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczny program adwentowy został przygotowany, tak aby za pomocą dźwięku, wzroku, smaku i zapachu przenieść świąteczny klimat na ulice miasta. Zadbano również o to, aby Adwent był zrównoważony ekologicznie: używane będą wyłącznie jednorazowe, biodegradowalne opakowania oraz ustawione zostaną punkty segregacji odpadów.

„Po dwóch latach pandemii szczególnie cieszymy się na tegoroczny Adwent, który dzięki bogatemu programowi w najlepszy możliwy sposób wprowadzi nas w świąteczny nastrój i oczekiwanie na Boże Narodzenie. W zamkniętych i otwartych przestrzeniach miejskich, placach i ulicach odbędzie się ponad 100 koncertów. Planowane są także tematyczne wystawy w muzeach i galeriach.

Należy również podkreślić współpracę z Chorwackim Teatrem Narodowym w Zagrzebiu, Chorwacką Izbą Rzemieślniczą i Zagrzebskim ZOO, którzy również przygotowali specjalne programy. Współpracujemy z hotelami w Zagrzebiu, przewoźnikami krajowymi i zagranicznymi oraz rozpoczęliśmy międzynarodową promocję na 21 rynkach.

Adwent w Zagrzebiu jest jednym z najważniejszych wydarzeń dla turystyki Zagrzebia i Chorwacji, więc spodziewam się, że podobnie jak w poprzednich latach, przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego stolicy”, powiedziała Martina Bienenfeld, dyrektor Wspólnoty Turystycznej Miasta Zagrzeb.

Warto podkreślić, że „European Best Destinations” przez trzy lata z rzędu (2016, 2017 i 2018) wyróżnił Adwent w Zagrzebiu jako najlepsze miejsce turystyczne na święta Bożego Narodzenia w Europie. Bogaty program kulturalny i muzyczny w różnych miejscach miasta oraz aktualne informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Adwentu w Zagrzebiu: www.adventzagreb.hr

Zdjęcia: Julien Duval i M. Gašparović/ Zagreb Tourist Board

Film promocyjny Adwentu w Zagrzebiu 2022: https://www.youtube.com/watch?v=qUZsvcy99ww

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top