BUŁGARIA: TURYSTYCZNE KONTAKTY POLSKO-BUŁGARSKIE

Podczas zorganizowanego w maju br. przez Bułgarię w jej ambasadzie w Warszawie Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu Turystycznego odbyła  się konferencja naukowa na temat zmian w ustawodawstwie obu naszych krajów. A w trakcie spotkania i konferencji prasowej na temat   rozwoju współpracy branży turystycznej Polski i  Bułgarii w sytuacji kryzysu w turystyce spowodowanego pandemią koronawirusa oraz agresją Rosji na Ukrainę i zmniejszonego z tego powodu ruchu turystycznego w naszej części Europy, wypowiadali się nasz sekretarz stanu ds. turystki Andrzej Gut-Mostowy oraz bułgarski minister turystyki Christo Prodanov.

Ich kolejne spotkanie odbyło się na początku czerwca w Sofii oraz w Warnie, gdzie obaj ministrowie złożyli kwiaty w mauzoleum poległego w 1444 roku w bitwie z Turkami polskiego i węgierskiego króla Władysława Jagiellończyka oraz wzięli tamże udział w konferencji prasowej z dziennikarzami z Polski i Bułgarii, podczas której zapowiedzieli dalszy rozwój współpracy turystycznej między naszymi krajami.

Padały pytania o rozszerzenie bułgarskiej  oferty dla polskich turystów o trasy kulturowe –  Bułgaria jest bowiem trzecim po Włoszech i Grecji najbogatszym w zabytki antyczne państwem europejskim, oraz o turystykę medyczną i SPA, gdyż kraj ten ma drugą po Islandii ilość źródeł wód termalnych na naszym kontynencie. Dziennikarzy interesowała także szansa na poszerzenie bułgarskiej oferty o turystykę górską w pięknych górskich masywach Riły i Pirinu oraz mniej znanych Rodopów przy granicy tureckiej.

Zdjęcia: 1. Grzegorz Micuła, 2. Raina Duskova

 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top