BIAŁA PODLASKA – BEZPŁATNA APLIKACJA MOBILNA

 

Biała Podlaska pełni rolę europejskiego biznesowego przystanku łączącego Wschód z Zachodem, który wychodzi naprzeciw potrzebom rynku i realizuje swoje funkcje związane z wymianą gospodarczą i kulturalną. Miasto uruchomiło mobilny system informacji, który ma ułatwić przyjezdnym poruszanie się i wygodne załatwianie spraw w mieście. Składa się on z aplikacji mobilnej oraz nowoczesnego serwisu www. Miasto liczy, że łatwy dostęp do informacji z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przyczyni się do budowania korzystnego wizerunku Białej Podlaskiej na mapie Polski i Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Aplikacja mobilna

 

Aplikacja mobilna jest bezpłatnym przewodnikiem zawierającym informacje o ofercie gospodarczo-turystycznej obszaru miasta i jego okolic. W aplikacji znajdziemy bazę obiektów zawierających dane teleadresowe, zdjęcie oraz zwięzły opis i dane GPS. Są wśród nich obiekty handlowe, usługowe, baza noclegowa i gastronomiczna, instytucje użyteczności publicznej a także parkingi, stacje paliw itp. W aplikacji umieszczone są także cykliczne imprezy w regionie, główne zabytki i inne obiekty dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego oraz trasy turystyczne z ze śladami GPX, aktualności i wydarzenia.

 

Aby znaleźć interesujące miejsce turysta może posłużyć się mapą, listą obiektów lub wyszukiwarką. Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest geolokalizacja użytkownika – dzięki wykorzystaniu technologii GPS, osoby korzystające z aplikacji mogą sprawdzić nie tylko swoje położenie, ale też podejrzeć, gdzie znajduje się konkretny obiekt. Aplikacja, opracowana przez firmę Amistad w językach polskim i rosyjskim, w oparciu o autorską technologię Treespot, działa w trybie online i offline. Jest dostępna na smarfony i tablety z systemami iOS, Android oraz Windows Phone.

 

Nowoczesny portal internetowy

 

Portal www.bialapodlaska.pl jest uzupełnieniem aplikacji – narzędziem użytecznym podczas planowania pobytu w domu, przed przyjazdem do Białej Podlaskiej. Prezentuje walory gospodarcze, przyrodnicze, historyczne, kulturowe, gastronomiczne, noclegowe i rozrywkowe miasta oraz proponuje jak spędzić wolny czas na terenie miasta i gminy Biała Podlaska np. na szlakach turystycznych oraz biorąc udział w wydarzeniach kulturalnych i rekreacyjnych. Na portalu można także pobrać aplikację mobilną poprzez przekierowanie do odpowiednich sklepów GooglePlay, AppStore i Windows Phone. Elementem uzupełniającym mobilny system jest Punkt Informacyjny zlokalizowany w Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Warszawskiej 11.

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top