AUSTRIA: WIRTUALNA PODRÓŻ – WIEDEŃSKIE MUZEA

Podróże kształcą – to prawda stara jak świat. Poznawanie nowych miejsc otwiera głowę i serce. Choć w aktualnej sytuacji pandemii koronawirusa trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek przemieszczanie, znaleźliśmy na to sposób. Zapraszamy w wirtualną podróż po Austrii.

 

Skoro nie możemy zaznać kultury w tradycyjny sposób, spróbujmy zaznać jej prosto z domu: nieważne, czy będzie to wizyta w muzeum, operze, teatrze – wiele z tych miejsc oferuje dziś program online. Poniżej przygotowaliśmy przegląd kilkunastu z nich. Wirtualne zwiedzanie muzeów prosto z kanapy jest przeżyciem szczególnym.

Przenosimy się do miejsc prezentujących wyjątkowe zbiory sztuki, pozwalając cieszyć się nimi do woli. Np. Albertina udostępnia jedne z najbardziej znaczących zbiorów grafik na świecie. To dobra okazja by zobaczyć m.in. „Młodego zająca“ autorstwa Albrechta Dürera.

Za to Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu prezentuje dzieła sztuki z czasów największej świetności tej dziedziny. Online oglądać można m.in. prace Rubensa, Tiziana, Rembrandta, Raffaela i Velázqueza, a przede wszystkim największe na świecie zbiory malarstwa Bruegela.

Choć barokowy Belweder sam w sobie jest dziełem, na uwagę zasługują z pewnością dzieła (od średniowiecza do dziś), które można tam znaleźć. Może się okazać, że to jedyna opcja by indywidualnie obejrzeć „Pocałunek” Gustawa Klimta, który zwykle cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że nie jest to takie proste.

Wirtualny spacer przez cesarskie komnaty

„Rundka“ przez Pałac Schönbrunn Może to czas by poczuć się jak cesarz lub cesarzowa (chociaż online) i móc przechadzać się przez wytworne pomieszczenia nie wychodząc z domu. Spacer przez Pałac Schönbrunn nigdy nie był taki prosty.

„Wyprawa” rozpoczyna się w cesarskiej jadalni cesarza Franciszka Józefa i jego małżonki Sisi, następnie prowadzi przez „poranny“ gabinet, dochodząc do Żółtego Salonu, urządzonego w stylu neorokoko, aż po bogatą salę lustrzaną. Letnia rezydencja Habsburgów, pierwotnie zamówiona przez cesarza Leopolda I u barokowego architekta Bernharda Fischera von Erlach, skrywa w sobie wiele historii i tajemnic. Czas je odkryć!

Wirtualna wycieczka https://artsandculture.google.com/streetview/schlo%C3%9F-sch%C3%B6nbrunn/RAGmDEX1rezGLA?hl=de&sv_lng=16.31282284659653&sv_lat=48.18463240651943&sv_h=328&sv_p=0&sv_pid=vIQVSZjIV3LGw0JjAxN5rg&sv_z=1.0000000000000002

Austriackie skarby kultury i atrakcje turystyczne bez wychodzenia z domu? Czemu nie! Po prostu kliknij i podziwiaj. * Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu * Wiedeński Burgtheater https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=ge_jv_w3IgM&feature=emb_title

Zdjęcia: Austria Info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top