AUSTRIA: NAUDERS – RODZINNY RAJ DLA NARCIARZY

Nauders na przełęczy Reschenpass to zimowy raj i eldorado dla narciarzy. Terminal wyciągów narciarskich z dużą przestrzenią do przechowywania nart, odrestaurowane zaplecze gastronomiczne oraz jeszcze więcej kilometrów stoków narciarskich sprawiają, że jest to idealne miejsce na zimowy urlop.

 

Ten znajdujący się na pograniczu trzech krajów – Austrii, Włoch i Szwajcarii – region jest atrakcyjny zimą także poza stokami. Pełne zorientowanie na potrzeby rodzin i dobry stosunek ceny do jakości, rozpościerająca się po całym terenie sieć tras do nart biegowych, najdłuższa w Tyrolu trasa do jazdy na sankach, magiczna, zimowa atmosfera regionu, muzyka, pokazy oraz romantyczne chwile na śniegu sprawiają, że zimowy urlop na południowo-zachodniej granicy Tyrolu potrafi rzeczywiście zachwycić.

 

Nowości sezonu: 2 narody, 6 ośrodków narciarskich, 1 karnet narciarski

 

Ośrodki narciarskie Nauders Bergkastel, Schöneben, Haideralm, Watles, Trafoi, Sulden zrzeszyły się i oferują tzw. międzygraniczne karnety narciarskie. Dają one dostęp do 52 wyciągów i 211 kilometrów stoków w Tyrolu południowym i północnym. Szerokie stoki z mnóstwem przestrzeni, stoki do jazdy po muldach, obszary do uprawiania freeride’u oraz wyśmienite, górskie zaplecze gastronomiczne to spełnienie wszystkich marzeń i gwarancja udanego dnia na nartach.

Rodzinny park z boksami (Kids, Rainbow, Up & Down, Kinked), poręczami, skoczniami i rampami został przygotowany w sposób przyjazny rodzinom. Nowością jest łatwy do pokonania, śnieżny tunel o długości 12 m. W szkole jazdy na nartach dla dzieci Nauderixland, najmłodsi chętnie stawiają pierwsze kroki na nartach. Natomiast dwie szkoły jazdy na nartach w Nauders tj. Interski i Nauders 3000, dbają o różnorodność ćwiczeń i wrażeń dla początkujących i zaawansowanych w każdym wieku.

W ramach zawodów pucharu Nauderix, zarówno na dużych, jak i małych czekają codziennie drobne nagrody. Aby wziąć udział w zawodach należy pobrać na smartfon praktyczną aplikację Nauders ze wszystkimi informacjami o ośrodku narciarskim i miejscowości wypoczynkowej Nauders, a następnie przejechać na nartach przez określone w aplikacji punkty w ośrodku narciarskim. Na terenie całego ośrodka oczywiście dostępny jest darmowy WLAN.

 

Wygoda w nowoczesnej architekturze

 

Stacja dolna kolejki linowej Bergkastel została przebudowana na nowoczesny terminal kolejki linowej o wyjątkowych walorach architektonicznych. W budynku oferowane są liczne usługi. Oprócz nowoczesnego wejścia ze schodami ruchomymi, zadaszonymi kasami, nową restauracją i sklepem sportowym z centrum przymierzania, fanów białego szaleństwa zachwyci zapewne także olbrzymi obszar do deponowania nart, z aż 2000 przedziałami do przechowywania sprzętu sportowego. Narty, deski snowboardowe, kijki, buty narciarskie, kaski oraz rękawiczki bez problemu zmieszczą się w elektronicznie zabezpieczonych szafkach z systemem suszenia i wentylacji.

Goście mogą rezerwować szafki poprzez hotele i pensjonaty, w których nocują. Kolejna atrakcja czeka na górze: odnowione, zabytkowe schronisko Stieralm to gastronomiczny projekt wyznaczający trendy, w którym udało się połączyć tradycję, historię gminy Nauders, najlepszy poziom usług i przyjazną środowisku koncepcję gastronomiczną. Wyjątkową atmosferę gwarantuje położenie z perfekcyjnym widokiem oraz około 200 miejsce siedzących na świeżym powietrzu.

 

Dobry stosunek ceny do jakości

 

Nie dziwi zatem fakt, że ośrodek narciarski Nauders po raz kolejny został wyróżniony przez niemiecki automobilklub ADAC: 4 miejsce w Europie za stosunek ceny do jakości. W międzynarodowym teście ośrodków narciarskich Skiarea Test Nauders wygrał w kategorii Przygotowanie stoków i zdobył 4 razy złote odznaczenia. Natomiast w sezonie 2016/2017 ośrodek narciarski Nauders wygrał w teście przeprowadzonym przez portal narciarski Skiresort w kategorii Czystość/Higiena.

 

…i wiele więcej!

 

Ośrodek ten oferuje także mnóstwo atrakcji poza stokiem. M.in. wyprawy z przewodnikiem na rakietach śnieżnych do wyjątkowo pięknych miejsc z imponującą przyrodą oraz wędrówki po 110 kilometrach przygotowanych szlakach zimowych lub też wyprawy na nartach skiturowych na pograniczu trzech dużych dolin alpejskich z pięknymi widokami. Bezpośrednio w centrum Nauders, pod zamkiem Naudersberg, na całe rodziny czeka codziennie od godz. 15:00 teren rekreacyjny. Na powierzchni 4000 m² głównymi atrakcjami są naturalne ślizgawki, tor do jazdy na dętce oraz kręty tor bobslejowy. Wszystko w kolorowej oprawie świetlnej i przy akompaniamencie odpowiedniej muzyki. Natomiast z górskich budek na lodowisku rozpościera się słodki zapach grzanego wina i ponczu. Tak wygląda romantyczna zima dla rodzin według Nauders.

 

Zdjęcia: NBTA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top