AUSTRIA: LATO W ZELL AM SEE – KAPRUN

Położony w sercu austriackich Alp region Zell am See-Kaprun to dla miłośników natury i urlopowiczów prawdziwy raj na ziemi. U stóp potężnego Kitzsteinhornu (3203 m n.p.m.), nad przejrzystymi wodami Zeller See, na skraju Parku Narodowego Wysokie Taury spełniają się wszelkie wakacyjne marzenia.

Kto ceni różnorodność, pokocha Zell am See-Kaprun. Dwie reprezentacyjne góry regionu – Schmittenhöhe i Kitzsteinhorn z mniejszą sąsiadką Maiskogel – zapewniają szeroki wachlarz możliwości. Najsłynniejsze atrakcje turystyczne regionu to: centrum „Top of Salzburg” /Gipfelwelt 3000 na Kitzsteinhornie, w którym znajduje się kino, interaktywne muzeum Parku Narodowego i Ice Arena,

TAUERN SPA – jedna z najnowocześniejszych oaz wellnessu w Alpach, jeziora zaporowe w Kaprun, objęta ochroną zabytków trasa widokowa Großglockner Hochalpenstraße oraz wąwóz Sigmunda Thuna. Jezioro Zeller See wyróżnia się niezwykle czystą wodą i oferuje relaksujące godziny w kąpieliskach, panoramiczne rejsy MS Schmittenhöhe i wiele form aktywnego wypoczynku.

Nowy szlak tematyczny „guestbook” w Thumersbach prowadzi śladami prominentnych osób, których losy związane były z Zell am See-Kaprun. Kilka ciekawych historii możemy poznać także w ramach zwiedzania z nowym, cyfrowym przewodnikiem „Local Guide”, do pobrania na smartfony. Letni kalendarz wydarzeń wypełniają fascynujące wydarzenia – od IRONMAN-a 70.3, po „Zeller Seezauber” – zachwycający spektakl na jeziorze.

Pomysły na niezapomniany letni urlop 2019:

• Wizytówką Zell am See-Kaprun są dwie góry: Schmittenhöhe i Maiskogel. Obie oferują atrakcyjną przestrzeń dla amatorów pieszych wędrówek, wypraw rowerowych oraz dla rodzin z dziećmi. Wśród ulubionych atrakcji najmłodszych zdecydowanie przoduje „Szlak Smoka Schmidolina”. Od lata 2019 na Maiskogel będzie można wygodnie wjechać nową kolejką Maiskogelbahn.

• „Kitzsteinhorn Explorer Tour” to propozycja wyjątkowej wycieczki. Turyści pod wodzą przewodnika, na niektórych odcinkach wspomagając się kolejką linową, przemierzają szlak przecinający aż cztery strefy klimatyczne. Zwieńczeniem wyprawy jest „Top of Salzburg” na Kitzsteinhornie – najwyższa platforma widokowa na Ziemi Salzburskiej – oraz „Gipfelwelt 3000” z kinem i interaktywnym muzeum Parku Narodowego.

• Śladami znanych postaci prowadzi szlak tematyczny o nazwie „guestbook”, który biegnie wzdłuż trasy Thumersbacher Höhenpromenade i oferuje fantastyczny widok na lodowiec, góry i jezioro. Wśród „cichych oddechów sennych drzew w lesie” łatwo będzie dostrzec, co niegdyś inspirowało Stefana Zweiga, Alfreda Kubina i innych. • Bardzo ciekawym celem wycieczki są jeziora zaporowe w Kaprun.

Zaporę możemy zwiedzać z przewodnikiem, który odkryje przed nami niektóre tajemnice i fascynujące zakątki tego dzieła myśli technicznej. Tutaj znajduje się także położona najwyżej na świecie via ferrata na ścianie zapory oraz „Kletterarena Höhenburg”, oferująca kolejne wyzwania dla wspinaczy. • Cyrfrowy przewodnik na smartfony prezentuje historię plus ciekawe historyjki z Zell am See-Kaprun. Trasa obejmuje 10 stacji, przy których znane postaci pochodzące z regionu i jego miłośnicy opowiadają dzieje tych obszarów.

• Jodłowanie w górach, joga na desce do wiosłowania czy wędrówki szlakiem zielarek – lato w Zell am See-Kaprun przynosi wiele nowych doświadczeń i nieznanych dotąd wrażeń. • „Zeller Seezauber” to spektakl łączący wodę, światła, lasery i muzykę w jeden efektowny pokaz, który podkreśla urodę słynnego Zeller See. 20-minutowy show odbywa się co roku, od połowy maja do połowy października, w Parku Elżbiety – w maju, czerwcu, lipcu i w sierpniu we wtorki, czwartki i niedziele o godzinie 22, a we wrześniu i w październiku o 21. Wstęp jest wolny. •

Praktyczna karta regionu Zell am See-Kaprun Sommerkarte, którą można otrzymać wraz z rezerwacją w obiektach partnerskich, stanowi bilet wstępu do nawet 40 miejsc – atrakcji turystycznych i muzeów w regionie i na całej Ziemi Salzburskiej. Dodatkowo zapewnia wiele innych, specjalnych zniżek. Karta jest ważna od 15 maja do 15 października 2019. • Nowością lata 2019 jest karta mobilności (Mobilitätskarte) dla wszystkich turystów. W terminie od 1 maja do 31 października 2019 upoważnia ona do bezpłatnego korzystania ze wszystkich środków komunikacji publicznej (kolej, autobusy, Pinzgau Bahn) bez żadnych limitów, przez cały czas trwania pobytu.

Zdjęcia: NBPA

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top