AUSTRIA: ISCHGL – WKRÓTCE OTWARCIE SEZONU ZIMOWEGO

Ischgl zaczyna sezon zimowy 2016/17 z zespołem PUR i trzema nowymi atrakcjami. 26 listopada 2016 r. odbędzie się legendarny koncert Top of the Mountain, na którym zespół PUR otworzy sezon narciarski w Ischgl. Tej zimy przygotowano aż 3 nowości: tyrolkę „Ischgl Skyfly” – spektakularną, 2-kilometrową alternatywę dla trasy zjazdowej do doliny, nową kolejkę Flimjochbahn i narciarskie wyprawy po łupy z aplikacją iSki Ischgl na nowym Szlaku Przemytników. Ischgl Skyfly, Flimjochbahn i Szlak Przemytników – w sezonie zimowym 2016/17 ośrodek narciarski w Ischgl będzie bogatszy aż o trzy atrakcje. Spektakularna tyrolka Ischgl Skyfly może zabrać dwie osoby wraz z nartami na 2-kilometrową wycieczkę do doliny na wysokości 50 m, z prędkością nawet 84 km/h. Nowa 8-osobowa kolejka krzesełkowa Flimjochbahn ma konstrukcję unikatową na skalę światową – dwa wyciągi krzesełkowe korzystają z tej samej podpory.

 

A dodatkowo, pokonując na nartach nowy Szlak Przemytników z aplikacją iSki Ischgl można zdobyć złoto, srebro i brąz. Sezon narciarski zostanie oficjalnie otwarty 26 listopada koncertem Top of the Mountain, którego gwiazdą będzie niemiecki zespół PUR.

Punktualnie o godzinie 18 wokalista Hartmut Engler oraz jego sześciu kolegów z zespołu zaprezentują na plenerowej scenie prawdziwy przegląd przebojów z ostatniego albumu bandu: „Funkelperlenauge”, „Ich lieb’ dich”, „Achtung” i innych. Karnet narciarski w cenie 65 euro stanowi jednocześnie bilet wstępu na koncert. Wszystkie informacje na stronie: www.ischgl.com

 

Spektakularna jazda nowym Ischgl Skyfly

Fascynujący taniec na linie: z początkiem sezonu narciarskiego Ischgl uruchomi tyrolkę inną niż wszystkie. Ischgl Skyfly ma bowiem stanowić alternatywę dla trasy zjazdowej do doliny. Od środkowej stacji kolejki Silvrettabahn (1683 m n.p.m.) po dwóch śmiałków jednocześnie będzie mogło zjeżdżać na dwóch równoległych stalowych linach do doliny, a konkretnie na taras na dachu dolnej stacji kolejki Pardatschgratbahn (1376 m n.p.m.).

Sprzęt narciarski oczywiście towarzyszy właścicielowi. Lęk przed prędkością i dużymi wysokościami jest niewątpliwie niewskazany ze względu na to, że lot odbywa się 50 m nad ziemią z zapierającą dech w piersiach prędkością nawet do 84 km/h. Trasa o długości 2 km ma dwie stacje pośrednie i biegnie atrakcyjnie pod mostem wiszącym na Kitzloch i linią nowej kolejki Fimbabahn.

Przejazd Ischgl Skyfly kosztuje 39 euro za osobę (dzieci do lat 17 tylko 25 euro), a bilety dostępne są online w sezonie zimowym lub na środkowej stacji Silvrettabahn. Więcej informacji wkrótce na stronie: www.ischgl.com

Komfortowa i jedyna taka na świecie: nowa kolejka Flimjochbahn

Dzięki przebudowie kolejki Flimjochbahn amatorzy białego szaleństwa będą mogli się w tym sezonie cieszyć z wygodnej jazdy z Idalp na Flimjoch (2752 m n.p.m.). Istniejąca 4-osobowa kolejka krzesłowa Flimjoch została zastąpiona nowoczesną 8-osobową kolejką o zdolności przewozowej ok. 3200 osób/h.

Unikatowe rozwiązanie konstrukcyjne polega na tym, że podpora nr 9 kolejki Höllbodenbahn jest jednocześnie podporą nr 3 nowej Flimjochbahn. Tym samym na wysokości 25 m dwie 8-osobowe kolejki krzesełkowe mijają samą podporę. Kolejna nowość to optymalizacja górnej stacji Flimjochbahn, mająca na celu zapewnienie bezpiecznego korzystania także przy silnym wietrze.

Nowa, zadaszona strefa wyjścia umożliwia teraz otwarcie wyjścia osłoniętego od wiatru – w zależności od aktualnego kierunku wiatru. Na dwóch podziemnych kondygnacjach dolnej stacji mieszczą się obecnie, oprócz garażu dla krzesełek, także stacja paliw, garaż dla ratraków i pomieszczenia magazynowe. Więcej informacji na stronie: http://www.ischgl.com/de/more/seilbahnunternehmen/neu-2016-2017 

Nowa trasa narciarska: z GPS-em po złoto przemytników

Jest ryzyko, jest zabawa: od grudnia 2016 r. na nowym Szlaku Przemytników, biegnącym przez teren narciarski Ischgl/ Samnaun, narciarze oprócz kilometrów pokonanych z pomocą współpracującego z aplikacją iSki Ischgl GPS-u będą mogli zdobyć także cenne nagrody. Nazwa szlaku mówi sama za siebie, bo – jak wszystkie regiony przygraniczne – Paznaun był także regionem popularnym wśród przemytników.

Lokalni szmuglerzy przenosili do sąsiedniego Samnaun w ważących nawet 50 kg plecakach głównie masło, ser i skóry, a stamtąd przynosili kawę, ryż, mąkę, tytoń, sacharynę lub przyprawy. Na nowych przemytniczych trasach najbardziej liczą się jednak nie towary, lecz przejechane kilometry. Czas nie gra roli. Do wyboru, w zależności od narciarskich umiejętności, są trzy warianty szlaku wraz ze startem i metą na dolnej stacji Fimbabahn A3 w Ischgl lub Twinlinera L1 w Samnaun.

Szlaki złoty i srebrny są wymagające. Aby zdobyć złoto, należy przebyć 35,7 km stoków, 59 km przejechać kolejką i na nartach i pokonać 6463 m różnicy poziomów, oczywiście z pomocą bezpłatnej aplikacji iSki Ischgl. Srebro otrzymuje się za 24,7 km tras, 41,1 km kolejką i na nartach i 4745 m różnicy poziomów. Łatwiejsza jest trasa brązowa, prowadząca po niebieskich stokach i wymagająca pokonania 19,8 km stoków, 40,2 km kolejką i na nartach i 3191 m różnicy poziomów.

Kto ukończy swój szlak, może jeszcze na koniec liczyć na cenne niespodzianki. Wszyscy narciarze przemierzający Szlak Przemytników codziennie biorą dodatkowo udział w losowaniu nagród. Więcej informacji: www.schmugglerrunde.com. Aplikacja jest dostępna na iOS i Android: www.ischgl.com/apps

Zdjęcia: Tourismusverband Paznaun-Ischgl

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top