AUSTRIA: COVID-19 – AKTUALNE ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA

Od 8 listopada w Austrii obowiązują nowe środki bezpieczeństwa epidemiologicznego: zasada „2-G” – dowód szczepienia lub przebycia infekcji.

Austria rozpoczyna sezon zimowy w niezwykle odpowiedzialny sposób. Obowiązują surowe i jasne zasady, pozwalające na planowanie wyjazdów i pobytów, branża turystyczna, zapewnia NBTA, jest bardzo dobrze przygotowana do sezonu. W życie weszły następujące przepisy:

• Zasada 2-G obowiązuje w obiektach noclegowych, gastronomicznych i rekreacyjno-sportowych, w instytucjach kulturalnych, w kolejkach linowych ,podczas korzystania z usług wymagających bliskiego kontaktu (np. fryzjer), na imprezach dla 25 osób lub więcej • Wszelkiego rodzaju testy na koronawirusa (zarówno testy PCR, jak i testy antygenowe) nie są już honorowane jako dokument upoważniający do wstępu. • W przypadku dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów zasady 2-G obowiązuje 4-tygodniowy okres przejściowy. W tym okresie pierwsza dawka szczepionki w połączeniu z testem PCR będzie jeszcze służyć jako dowód wstępu – nie ma potrzeby pełnej immunizacji w okresie przejściowym.

• Noszenie maski FFP-2 jest obowiązkowe w sklepach, muzeach i bibliotekach. • Ważność certyfikatów szczepień zostaje skrócona do dziewięciu miesięcy od momentu przyjęcia pełnego szczepienia (poprzednio 12 miesięcy). Następnie konieczne jest przyjęcie kolejnej dawki (zwykle trzeciej) dla utrzymania ważności certyfikatu. Obowiązuje trzytygodniowy okres przejściowy. • Dzieci do 12 roku życia są obecnie zwolnione z obowiązku przedstawienia jakiegokolwiek dowodu wstępu. Powyższe zasady powinny obowiązywać również w przyszłości. Trwają prace nad praktycznym rozporządzeniem, które dotyczyć będzie dzieci od 12 roku życia.

Więcej informacji na temat aktualnych przepisów bezpieczeństwa w okresie pandemii w linku :Covid-19: aktualne środki bezpieczeństwa (austria.info) 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top