CHORWACJA: JUŻ PONAD MILION POLSKICH TURYSTÓW W 2021 ROKU!

Padł historyczny rekord wyjazdów turystów polskich do Chorwacji. Jak nas poinformowała dyrektor przedstawicielstwa w Polsce Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej dr Agnieszka Puszczewicz, według danych eVisitor na dzień wczorajszy, 5 listopada 2021 roku, Chorwację w br. odwiedziło już dokładnie 1.000.301 gości z Polski.

 

Gratulujemy, gdyż jest to rzeczywiście ogromny sukces tego pięknego i gościnnego kraju, w którym „od zawsze” przyjmowani byliśmy serdecznie, o czym miałem okazję przekonywać się także osobiście podczas pobytów w nim. Jest to zarazem znaczące osiągnięcie warszawskiej placówki Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej i kierującej nią od 4 lat, także prywatnie ogromnej miłośniczki tego nad adriatyckiego kraju, dyr. Agnieszki Puszczewicz. Która dzięki znakomitej współpracy z polską branżą turystyczną, mediami i własnym publikacjom na temat atrakcji i uroków Chorwacji – także na naszych łamach – potrafiła zwiększyć zainteresowanie polskich turystów wyjazdami poznawczymi i urlopowymi do tego kraju.

Dodam, że również w niedawnej przeszłości było ono znaczne. W ubiegłym, fatalnym dla turystyki światowej, roku pandemii – 2020, Chorwację odwiedziło 671.863 gości z Polski. „Ratując”, że napiszę to trochę z przesadą, tamtejszą branżę turystyczną przed większym, niż można było spodziewać się, załamaniem. Za co m.in. polscy dziennikarze publikujący na temat walorów wypoczynkowych, zabytków, kuchni, gościnności mieszkańców i innych atrakcji Chorwacji, wśród nich przedstawiciel naszego portalu, otrzymali specjalne podziękowania J.E. Ambasadora Chorwacji w Polsce i Dyrektorki przedstawicielstwa ChWT w Warszawie.

W ostatnim „przed pandemicznym” roku 2019 liczba polskich turystów w Chorwacji zbliżyła się do miliona, ale zabrakło jednak do niego prawie 30 tys. osób, gdyż łącznie odwiedziło ją wówczas „tylko” 969.256 gości z Polski. Przekroczenie ich miliona w, ciągle pandemicznym roku bieżącym, jest więc rzeczywiście ogromnym sukcesem przyjazdowej turystyki chorwackiej, czego jej gratulujemy. Aktualnie po Niemcach, których jest jednak znacznie więcej niż Polaków, oraz najbliższych sąsiadach – Słoweńcach, znajdujemy się na trzecim miejscu wśród zagranicznych gości odwiedzających Chorwację.

Zdjęcie: ChWT

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top