ŻEGNAJ STASZKU!

Zmarł wieloletni członek naszego Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”, Stanisław Błaszczyk. Urodził się w Mąkolicach 25 listopada1933 roku, ukończył szkołę średnią o specjalności krawiectwo w Piotrkowie Trybunalskim, po czym studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Był aktywnym członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej aż do jej rozwiązania. Żonaty z Zofią, lektorką języka angielskiego na UW, państwo Błaszczykowie mieli córkę – Beatę, dziennikarkę. Zmarł w Warszawie 11 lutego 2023 r. W ciągu wielu dziesięcioleci pracy dziennikarskiej publikował swoje teksty w różnych tytułach. Od 2005 roku wydawał, jako właściciel i redaktor naczelny, magazyn „Ambasador. Dyplomacja – Polityka – Biznes – Kultura”. W sumie ukazało się jego 47 numerów.

Jako dziennikarz i podróżnik odwiedził ponad sto krajów. Był naszym kolegą, członkiem SD-P „Globtroter”, za jego sprawą pojawił się w klubie, jak je potocznie nazywamy, Zygmunt Broniarek, później członek honorowy naszego Stowarzyszenia. Nosił się elegancko, zawsze nienagannie ubrany, “pod krawatem”.

Odznaczony został m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Warszawy, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury, Złotą Odznaką Zasłużony Działacz Turystyki.

Żegnaj Staszku!

Grzegorz Micuła, wiceprezes SD-P „Globtroter”

Uroczyste pożegnanie Stanisława Błaszczyka odbędzie się w środę 22 lutego 2023 roku o godzinie 14.00 w Domu Pogrzebowym na Cmentarzu Powązki Wojskowe, po którym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz miejscowy.

Zamiast kwiatów i zniczy rodzina prosi o wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii – konto Ambasady Turcji 41 1090 1883 0000 0001 5300 0647

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top