NIEMCY: ZIMOWY WYPOCZYNEK BEZ ŚNIEGU

Obraz1

(c) Adobe Stock/Thorsten
 

Jak wiadomo, zmiany klimatyczne wpływają na pogodę. Zimy są coraz cieplejsze, więc znalezienie białego puchu to nie lada wyzwanie dla poszukiwaczy zimowego szaleństwa. Co więc robić, jeśli zimą mamy wiosnę? Niemcy jako cel podróży mają wiele do zaoferowania – na każdy gust i na każdą pogodę. Miłośnicy przyrody mogą podziwiać wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Morze Wattowe, a zainteresowani architekturą wiele unikalnych budowli. Czysty relaks czeka też na Ciebie w niemieckich termach lub na łodzi mieszkalnej.

 

W zamkach i ogrodach

Obraz2

(c) AdobeStock/Erik Schumann

 

Historyczne zamki i pałace wraz z ogrodami zapraszają na romantyczne wycieczki zimą. Wiele z niemieckich zamków znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ukryte w różnych zakątkach kraju, warte są zobaczenia o każdej porze roku.. W Saksonii położonej przy granicy z Polską znajduje się około 1 000 zamków, pałaców, parków i ogrodów. To prawdziwa gratka dla miłośników kultury, sztuki i zimowych spacerów.

Zamki i pałace w Niemczech

 

 

 

 

W miejskich budynkach

 

Obraz2

(c) AdobeStock/steschum

 

 

Przez ostatnie dwa wieki w Europie królowała secesja, która w Niemczech nazwana została „Jugendstil”. Kwiatowe motywy, okrągłe wykusze, klinkierowe fryzy i kolorowe fasady do dziś przyciągają wzrok miłośników sztuki i architektury. W Niemczech wiele takich architektonicznych perełek to budynki użyteczności publicznej. Mieszczą się w nich urzędy, dworce, domy kultury a nawet miejskie pływalnie.

Secesja w Niemczech

 

W bibliotece

Obraz2

(c) DZT/Loïc Lagarde

 

 

Biblioteka powołana jest głównie do przechowywania księgozbiorów, ale w Niemczech biblioteki to także obiekty turystyczne, które można zwiedzać. Jedną z najpiękniejszych jest założona w XVII wieku i wpisana na listę UNESCO biblioteka księżnej Anny Amalii w Weimarze. Słynie z owalnej rokokowej sali, zdobionej złotą sztukaterią i rozciągającą się na trzech kondygnacjach. W XVIII wieku opiekę nad tutejszym księgozbiorem sprawował znany niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe.

Biblioteki otwarte na turystów

 

 

 

 

 W tropikach

Obraz2

(c) DZT/Florian Trykowski

 

 

Palmiarnie, motylarnie oraz zadaszone ogrody botaniczne z bujną roślinnością i kolorowymi kwiatami to doskonała alternatywa na spędzenie zimy w nieco egzotycznym klimacie. Palmengarten we Frankfurcie przyciąga rzesze turystów pięknymi motylami, których jest ponad 60 gatunków. Tuż za polską granicą, w Brandenburgii, warto odwiedzić Biosferę Poczdam i pospacerować po tropikalnym lesie deszczowym. W takich okolicznościach nie straszny jest ani deszcz, ani śnieg

Więcej zimowych propozycji

 

 

 

 

W termach

Obraz1

(c) DZT/Jan Lauer

 

 

Ponad 350 uzdrowisk i kurortów w Niemczech zaprasza do skorzystania ze swojej oferty wellness. W zimowe, szare dni prawdziwy relaks możesz znaleźć nad wodą, w górach lub pośród łąk i lasów. Jednym z najsłynniejszych uzdrowisk jest Baden-Baden, miasto ze wspaniałą historią i architekturą. Miejscowość znajduje się na Europejskim Szlaku Historycznych Miast Termalnych, który łączy historyczne dziedzictwo kulturowe ze zdrowiem i dobrym samopoczuciem. .

Uzdrowiska w Niemczech

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top