WŁOCHY:JAZZ I WINO W POŁUDNIOWYM TYROLU

Wiosna i wczesne lato w Południowym Tyrolu upływają pod znakiem jazzu i wina. W połowie maja warto wybrać się do tego włoskiego regionu, by móc napić się wybornego trunku, a pod koniec czerwca, aby posłuchać jazzu w wykonaniu gwiazd światowego formatu.

 

Co roku późną wiosną w Bolzano/Bozen, stolicy Południowego Tyrolu, producenci win z całego regionu organizują spotkania, podczas których zarówno eksperci jak i amatorzy mają szansę skosztować tego wybornego trunku.

 

W tym roku tematem przewodnim wydarzenia, które zaplanowano na 13-15 maja będzie “Wine meets Arts”.

 

 

Po raz pierwszy spotkania te odbędą się we wnętrzach Muzeum Sztuki Nowożytnej i Współczesnej Museion. Na piątek i sobotę (14 i 15 maja) zaplanowano degustacje tych szlachetnych trunków. Wystawa nt. wina – Mostra vini di Bolzano/Bozner Weinkost- inauguruje także Tygodnie Winnego Szlaku, które będą trwać od 13 maja do 12 czerwca. Przez cały miesiąc można trafić na mnóstwo imprez związanych z winem, które odbędą się w sumie w 15 miejscowościach położonych wzdłuż południowotyrolskiego Szlaku Wina.

 

Południowo tyrolski Festiwal Jazzu (www.suedtiroljazzfestival.com) w tym roku odbędzie się w dniach 25 czerwca – 4 lipca. Najważniejsze występy będą miały miejsce w Bolzano, jednak wiele interesujących koncertów zostanie też zorganizowanych w innych miejscach w całym regionie. Jazzu będzie można posłuchać na ulicach i placach miast i miasteczek, w winnicach, we wnętrzach Hotelu Laurin w Bolzano, a na-wet na alpejskich łąkach.

 

Jeden z koncertów zatytułowany ‘Jazz&Boat’ odbędzie się na tratwie płynącej po Adydze z Merano do Bolzano. Podczas ponad sześćdziesięciu koncertów wystąpi z górą dwustu muzyków – m.in. Fabrizio Bosso czy Walking Brass. Organizatorzy spodziewają się blisko 15 000 widzów. Południowotyrolski Festiwal Jazzu jest uznawany za jeden z najważniejszych festiwali jazzowych w Europie. Więcej informacji na ten temat na stronie www.suedtirol.info

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top