WŁOCHY: AGROTURYSTYKA POD CZERWONYM KOGUTEM

Polacy lubią zagraniczne podróże, którym obecnie sprzyja dalsze znoszenie obostrzeń związanych z pandemią. Przez ostatnie lata coraz chętniej odwiedzajm.in. gospodarstwa agroturystyczne Roter Hahn w Południowym Tyrolu. Ta najbardziej wysunięta na północ prowincja Włoch kusi słoneczną pogodą, pyszną kuchnią, górskimi pejzażami i gościnnością mieszkańców. Jest to również miejsce styku różnych kultur – przeplatające się wpływy alpejskie i śródziemnomorskie owocują niezwykłym bogactwem przeżyć.

Więcej niż zwykłe wakacje

Planując wyjazd coraz częściej oczekujemy od miejsca podróży czegoś więcej niż tylko pięknych widoków i wygodnego noclegu. Osoby przyjeżdżające do Południowego Tyrolu, poza degustacją regionalnej kuchni, chcą też poznawać miejscowe zwyczaje i kulturę – chętnie przebywają z tutejszymi mieszkańcami, aby w pełni poczuć klimat odwiedzanego miejsca. A region ten obfituje w niezwykłą kulturową różnorodność: austriackie wpływy i alpejski klimat łączą się z włoskim stylem życia, co sprawia, że Południowy Tyrol jest tak wyjątkowy.

Co więcej, czas po tam po prostu płynie wolniej. Można odpocząć w duchu slow life oraz cieszyć się bliskością natury i tradycyjnymi potrawami, które serwują gospodarze. Z chęcią uczą oni gości jak przyrządzać tamtejsze specjały podczas wspólnego gotowania. Takie autentyczne doświadczenie Południowego Tyrolu było jedną z głównych myśli przyświecających idei zrzeszenia 1600 gospodarstw pod marką Roter Hahn (z niem. Czerwony Kogut).

Gospodarze oferują noclegi w swoich domach z pięknymi widokami na góry i pokazują, jak wygląda codzienne życie w alpejskim gospodarstwie. – Cieszymy się, że właśnie taka forma wypoczynku przypadła do gustu turystom z Polski – w 2019 roku, przed pandemią, odwiedziło nas o 35% więcej Polaków niż rok wcześniej. To bardzo wysoki wzrost w porównaniu z innymi narodowościami przyjeżdżającymi do regionu.

Z kolei podczas pandemii, kiedy unikano zatłoczonych popularnych kurortów, agroturystyki Roter Hahn okazały się idealnym miejscem na wypoczynek z dala od tłumu turystów. Z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie nowy sezon i mamy nadzieję, że będziemy gościć w naszych stronach jeszcze więcej osób z Polski – mówi Sonja Kaserer z działu marketingu Roter Hahn.

Bliskość Dolomitów i gwarancja słonecznej pogody

Niezwykłe widoki na Dolomity pomogą wyciszyć myśli, wypocząć i odprężyć umysł, z kolei ciało będzie czerpało korzyści ze świeżego powietrza, wysokiej jakości domowego jedzenia, a także zdrowej dawki sportu. Każda pora roku daje inne możliwości spędzania czasu w otoczeniu pięknej, alpejskiej przyrody. Jest to raj dla miłośników górskich wędrówek, kolarstwa, jazdy konnej czy sportów zimowych.

Wiele obiektów sportowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie agroturystyki. Goście mogą skorzystać też z dobrodziejstw natury w wiejskich spa, które znajdują się w wybranych gospodarstwach. W ich ofercie można znaleźć kąpiel w sianie, mleku czy w miękkiej owczej wełnie, masaże, kuracje oczyszczające i ćwiczenia relaksacyjne.

Równocześnie ponad 300 słonecznych dni w roku sprawia, że śmiało można przygotować się na aktywności na świeżym powietrzu i zwiedzanie okolicy. Wspaniałe widoki, wielka gościnność mieszkańców oraz bogactwo kulturowe sprawiają, że Południowy Tyrol jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Czerwony Kogut (po niemiecku Roter Hahn)

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1600 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. Działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają jej gwarancję. Więcej informacji na www.roterhahn.pl i www.facebook.com/roterhahnpl/

Zdjęcia: mat. prasowe.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top