WIZZAIR: STUMILIONOWY PASAŻER

Węgierska linia lotnicza Wizzair przewiozła 100 mln pasażerów. 20 bm. z tej okazji na Lotnisku Chopina przewoźnik świętował. – Nasz pierwszy lot odbył się w 2004 r. – mówi József Varadi, prezes Wizz Air. – Było to połączenie Polska-Wielka Brytania. Dziś świętujemy wynik 100 mln pasażerów podróżujących z ponad 110 lotnisk w 38 krajach. W tym tygodniu świętujemy nasz sukces we wszystkich sześciu bazach w Polsce, ponieważ 40% naszego znakomitego wyniku uzyskaliśmy dzięki naszym polskim klientom i ich gościom. Jestem dumny, że tworzymy grupę 2.400 świetnych specjalistów, wśród których pracuje 650 Polaków– dodaje.

Jubileuszowy pasażer skorzystał z usług linii Wizzair we wtorek 20 października lecąc na trasie z Londynu-Luton do Warszawy.

 

To dla nas ogromny zaszczyt, że akurat w Warszawie Wizzair świętuje swój wielki jubileusz – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina. – Odbieramy to jako dowód wielkiej wagi jaką przewoźnik ten przywiązuje do rynku polskiego i Lotniska Chopina jako jednej ze swoich najważniejszych baz. Dla nas również Wizzair jest bardzo ważnym partnerem: jest drugą największą linią lotniczą i należy do czołówki najdynamiczniej rozwijających się przewoźników – dodaje.

Obecnie w bazie Wizzair’a w Warszawie stacjonuje pięć samolotów typu A320, które obsługują bezpośrednie połączenia z 33 miastami w Europie. Od maja przyszłego roku przewoźnik zwiększy liczbę stacjonujących samolotów do sześciu. Dodatkowo dwa z dotychczas używanych A320 wymienione zostaną na nowe i większe samoloty typu A321. Dostawa nowych samolotów rozpocznie się w listopadzie br. Planowane jest także uruchomienie czterech nowych tras lotniczych: Aberdeen, Bari, Bristol, Rejkiawik, a także zwiększenie oferty przewozowej na ośmiu dotychczas obsługiwanych trasach z Warszawy.

Dostawianie dodatkowego samolotu w bazie i uruchamianie nowych kierunków z Lotniska Chopina przyjmujemy zawsze z ogromną radością. – mówi dyrektor Lotniska Chopina – Poszerzanie oferty dogodnych połączeń z Warszawy i przybliżanie naszego miasta do świata to nasz strategiczny cel, nad którym codziennie ciężko pracujemy. Cieszymy się, że cele Wizzaira w tym przypadku pokrywają się z naszymi, bo nasze wspólne wysiłki dają ostatecznie korzyści naszym wspólnym klientom – dodaje.

Linia Wizzair powstała w 2003 r., a działalność operacyjną rozpoczęła rok później. W Polsce jest niemal od początku swojego istnienia. Obecnie Wizzair dysponuje flotą składającą się z 63 samolotów Airbus A320 latających z 22 baz na ponad 390 trasach łączących 113 lokalizacji w 38 krajach.

 

Zdjęcia autorki

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top