WIGILIA GLOBTROTERA 2011

Tradycyjnie już, tuż przed świętami, odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Dziennikarzy – Podróżników „Globtroter”. Podobnie jak w latach ubiegłych w gościnnej restauracji „Hubertus & Elio” w Warszawie. 
 
Z licznym udziałem członków stowarzyszenia, także zamiejscowych, i zaproszonych gości. Głównie z zaprzyjaźnionych przedstawicielstw narodowych organizacji turystycznych w Polsce i branży turystycznej.
 
Była to okazja do podsumowania kolejnego roku pracy, licznych – mimo kryzysu gospodarczego, który nie ominął turystyki – podróży krajowych i zagranicznych organizowanych przez Globtrotera, a także indywidualnych wyjazdów członków. Ich plonem są tysiące reportaży, korespondencji, relacji, fotoreportaży i innych form dziennikarskich opublikowanych w mediach drukowanych i elektronicznych, radiu i telewizji.
 
 
Zgodnie z tradycją, prezes SD-P „Globtroter” Sławek Bawarski wręczył laureatom doroczne Nagrody Globtrotera. Po raz pierwszy w dwu kategoriach. Wyjątkowa aktywność organizacyjna niektórych członków już od dawna wymagała bowiem uhonorowania w tej formie.
 
Nagrody „Za najciekawsze publikacje turystyczne w roku 2011” otrzymali:
 
Jolanta Głodowska, Arkadiusz Bińczyk, Adam Gąsior, Cezary Rudziński i Zenon Żyburtowicz.
 
Natomiast Nagrody „Za wspieranie inicjatyw SD-P „Globtroter”:
 
Tomasz Brzozowski, Mariusz Gryżewski, Krzysztof Kaniewski, Grzegorz Micuła i Krzysztof Stankiewicz.
 
Podczas spotkania wigilijnego Nagrodę Malta Tourist Authority – Maltańskiej Organizacji Turystycznej „Za bogaty cykl reportaży o Malcie” otrzymał Cezary Rudziński. Piękną, ręcznie formowaną pracę ze słynnego szkła z Mdiny z wypalonym laserowo tekstem, wręczył laureatowi dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej Malty w Polsce, Andrzej Puchacz.
 
Prezes Sławomir Bawarski życzył wszystkim obecnym „turystycznego zdrowia” oraz aby, zgodnie z nazwą Stowarzyszenia, „jak najwięcej czasu spędzali w drodze”.
 
Wyraził również podziękowanie osobom, dzięki którym możliwe było zorganizowanie tegorocznej Wigilii Globtrotera:
Romanowi Knapikowi, Bogdanowi Pęskiemu, Olegowi Gadżanowowi, Patrycji Waszkiewicz, Arkowi Bińczykowi, Lidii Drabarek i Aleksandrowi Raiffowi.
To bardzo udane spotkanie trwało przy zastawionych stołach kilka godzin.
 
Zdjęcia: Grzegorz Micuła, Roberto Polce i Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top