WIELKA BRYTANIA: 12 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO JECHAĆ DO LONDYNU

12 sierpnia zakończą się igrzyska olimpijskie w Londynie, ale już 29 sierpnia rozpoczną się igrzyska paraolimpijskie. Jest to zatem niepowtarzalny moment, aby skorzystać z atrakcyjnych ofert last minute. Ceny hoteli spadły znacznie w porównaniu z  oferowanymi kibicom na początku roku.
 
A fakt, że tysiące osób bawi się na jednym z wielu wydarzeń sportowych, gwarantuje krótsze niż normalnie kolejki do znanych atrakcji turystycznych, takich jak London Eye. To jednak nie wszystkie powody, by wybrać się do Londynu jeszcze tego lata:
 
 
12. 12 tysięcy wydarzeń w ramach Festiwalu Londyn 2012
 
Festiwal Londyn 2012, który jest finałem 4-letniej Olimpiady Kulturalnej kończy 9 września i obejmuje 12 tys. wydarzeń z udziałem 25 tys. artystów z 204 krajów. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny. Więcej na stronie www.london2012.com/festival
 
11. Oferty last minute w hotelach
 
Hotele w Londynie są w 85-procentach obłożone, co odpowiada przewidywaniom na ten okres. Nie oznacza jednak, że wciąż dostępne pokoje w hotelach czy schroniskach są bardzo drogie. Według porównywarek cen hoteli: lastmniute.com czy laterooms.com, pokój można zarezerwować już od 55 funtów za noc. Oferty typu last minute znajdują się również na stronach www.visilondon.com/late-summer-deals oraz na www.great2012offers.com.
 
10. Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina
 
Polska obecnie plasuje się na 9. miejscu w rankingu rynków przyjazdowych i stanowi 3,7 proc. wszystkich przyjazdów do Wielkiej Brytanii, z czego ok. 20 % to podróże w celach turystycznych, a ok. 44% to odwiedziny u rodzin i znajomych. Warto zatem odwiedzić krewnych i przyjaciół właśnie tego lata, ponieważ dawno igrzyska olimpijskie i paraolimpijskie nie były na wyciągnięcie ręki.
 
9. Krótsze kolejki, metro do 01:30
 
Kolejki do najpopularniejszych atrakcji takich jako London Eye, Tower of London czy Madame Tussauds są krótsze, sklepy otwarte są dłużej niż zwykle, a londyńskie metro, kolejka DRL i London Overground odjeżdżają nawet o godzinę później, co oznacza, że ostatni pociąg opuszcza Londyn centralny ok. 01: 30 podczas całych igrzysk.
 
8. Bezpłatny wstęp do wielu atrakcji turystycznych
 
Wstęp do wielu atrakcji Londynu jest darmowy przez cały rok – w tym do Muzeum Brytyjskiego, Tate Modern i Tate Britain, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki, Muzeum Viktorii & Alberta, Muzeum Londynu, Narodowej Galerii Portretów, Muzeum Morskiego w Greenwich czy National Gallery z dziełami Vincenta Van Gougha, Leonarda da Vinci czy Michała Anioła.
 
7. Strefy kibica w czasie igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich
 
Na czas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w parkach Hyde Park i Victoria Park otwarto bezpłatne strefy kibica, w których można nie tylko śledzić zmagania olimpijczyków na dużych ekranach, ale można tam także posłuchać koncertów i wziąć udział w mini zawodach w takich dyscyplinach jak tenis, krykiet czy triatlon (wersja mini!). Strefa kibica otwarta w czasie igrzysk paraolimpijskich to m.in: Potters Fields Big Screen. Więcej na http://www.facebook.com/BBCBigScreens
 
6. Festiwal Wonderground
 
Dzielnica South Bank zawsze tętni życiem, ale teraz atmosfera jest jeszcze bardziej wyjątkowa: piaskownica w kolorach tęczy, Festiwal London Wonderground oferujący muzykę, występy burleskowe i wesołe miasteczka, a także darmowa muzyka co wieczór na dziedzińcu Teatru Narodowego. Melomani mogą posłuchać muzyki w ramach przeglądu artystów ulicznych The Big Busk, który potrwa do 24 sierpnia i tworzy festiwalową atmosferę w każdym zakątku miasta.
 
 
 
5. Tańsze bilety na musicale
 
Być w Londynie i nie pójść do teatru? Niewybaczalne, zwłaszcza z inicjatywą Tydzień Dzieci, która od roku 1998 gwarantuje dzieciom darmowe wejścia na spektakle na West Endzie. W tym roku Tydzień Dzieci wydłużył się do miesiąca, podczas którego mali melomani do 31 sierpnia mają darmowy wstęp na wiele musicali, takich jak „Shrek”, „Panowie w cylindrach”, „Thriller” czy „Stomp”. Osoby starsze mogą skorzystać z oferty budek TKTS, aby zdobyć nawet o połowę tańsze bilety.
 
4. Parki królewskie i nie tylko
 
W obrębie tzw. Wielkiego Londynu (Greater Londyn) o powierzchni przeszło 1,5 tys. km2 jest w sumie ponad 2 tys. historycznych obszarów zielenie. Naprawdę jest w czym wybierać: od rozległych, wypielęgnowanych parków królewskich (Hyde Park, Richmond, Kensigton, St James’s Park) przez bardziej niesforne dawne wiejskie błonia i wrzosowiska po mało znane enklawy dzikiej przyrody, zielone place i sekretne ogrody, a wstęp oczywiście bezpłatny.
 
3. Kolejka gondolowa – nowa atrakcja Londynu
 
Kolejka łączy na długości pół kilometra Greenwich i Doki Królewskie, dzięki czemu podróżujący gondolami kolejki mogą oglądać Park Olimpijski, kompleks finansowo-biurowy Canary Wharf i zaporę przeciwpowodziową Thames Barrier, opisywaną jako ósmy cud świata – największą na świecie ruchomą zaporę. Każda z 34 gondoli może zabrać 10 pasażerów. Bilet w jedną stronę kosztuje 3,20£.
 
2. Wszystkie smaki świata
 
Londyn to miasto mówiące 500 językami! Trudno znaleźć nację, której przedstawiciele by tu nie mieszkali. Prawie wszystkie z tych nacji gotują i jedzą to, co znają z ojczystego kraju i lubią najbardziej. Wizyta w Londynie to doskonała okazja do spróbowania oryginalnych dań wielu światowych kuchni. Obecnie wielu mieszkańców miasta i odwiedzających pochłoniętych jest kibicowaniem. Zdobycie stolika nawet w najbardziej prestiżowych restauracjach stolicy jest teraz o wiele łatwiejsze.
 
1. Kibicujmy polskim paraolimpijczykom i olimpijczykom
 
Igrzyska Paraolimpijskie są integralną częścią Igrzysk Olimpijskich. Rozpoczynają się 29 sierpnia i trwają do 9 września. Kibicujmy zatem zarówno olimpijczykom, jak i paraolimpijczykom. Więcej informacji o igrzyskach paraolimpijskich: http://www.london2012.com/paralympics/sports/
 
Zdjęcia: VisitBritain
 
 

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top