WARSZAWA: WYSTAWA SATYRYKON 2020

W Muzeum Karykatury otwarto Międzynarodową Wystawę Satyrykon 2020, która potrwa do 25 października 2020. Jest to prezentacja prac stworzonych przez artystów z całego świata i nadesłanych na 43. edycję legnickiego Satyrykonu.

Jedyna taka wystawa w Polsce, na której przedstawiane są dzieła twórców zajmujących się satyrą rysunkową, pochodzących z tak wielu różnych krajów i pozwalająca spojrzeć z szerszej perspektywy na zjawiska często postrzegane jako jednoznaczne.

Przez ponad miesiąc można oglądać rysunki, grafiki i zdjęcia wyłonione przez jury w kategorii SATYRA i ŻART oraz ukazujące różne artystyczne interpretacje SAMOTNOŚCI, tegorocznego tematu przewodniego konkursu. Każda z prac stanowi nową próbę jego zdefiniowania i skłania do przemyśleń.

Jury Satyrykonu 2020 za najciekawsze uznało i nagrodziło następujące prace

Grand Prix – NORBERT SARNECKI (Polska), „Anomalie klimatyczne” (Fot. 1)

W dziale „Samotność”:

I nagroda, złoty medal – KAROLINA GMITEREK (Polska), „Czuwanie” (Fot.4)

II nagroda, srebrny medal – ANDREI POPOV (Rosja), „Pingwin”

III nagroda, brązowy medal – VLADIMIR KAZANEVSKY (Ukraina), bez tytułu (Fot.2)

    W dziale „Żart i satyra”:

I nagroda, złoty medal – OLEKSY KUSTOVSKY (Ukraina), „Magnet”

II nagroda, srebrny medal – JUGOSLAV VLAHOVIĆ (Serbia), bez tytułu

Nagroda Dyrektora Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego – ADAM TREPCZYŃSKI (Niemcy), „Pingwin”

Wśród uczestników wystawy znaleźli się wszyscy laureaci Satyrykonu 2020, a także prace m.in.: Alirezy Pakdela (Iran), Andrzeja Popiela (Polska), Ilyi Katza (Izrael – Fot.3), Mello Silvano (Brazylia), Marziyeha Khanizadeha (Iran), Gabriela Rusu (Rosja), Włodzimierza Staszczyka (Polska), Joanny Lorenc (Polska), Krzysztofa Grzondziela (Polska).

Organizatorami wystawy w Warszawie są: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego, Legnickie Centrum Kultury, Fundacja Kulturalno-Społeczna Satyrykon

Zdjęcia prac: Muzeum Karykatury

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top