WARSZAWA: WŁOSKIE SMAKI NA PLACU KONSTYTUCJI

 

 

Oliwa z oliwek i suszone pomidory z Sycylii, toskańska wędlina z dzika, sos pesto z Ligurii, najlepszy parmezan – Parmiggiano Reggiano z Emilii-Romanii, makarony z dodatkiem prawdziwków, trufli i pokrzywy i wiele innych produktów najwyższej jakości można będzie kupić na Włoskim Targu Produktów Żywnościowych na Placu Konstytucji w Warszawie już od czwartku 27 sierpnia br. To już czwarta edycja jarmarku produktów regionalnych z Półwyspu Apenińskiego w stolicy. Jego organizatorami są włoskie firmy Fiere di Gusto&Buongusto i Novecento oraz Włosko-Polska Izba Przemysłowo-Handlowa w Warszawie. Na targu reprezentowane są produkty z 12 regionów Włoch, w tym z Toskanii, Piemontu, Lombardii, Ligurii, Apulii, Sardynii, Lacjum.

 

 

Są stoiska z oliwkami, serami, wędlinami, makaronami i słodkościami. Wiele z oferowanych produktów to nowości na naszym rynku. Na przykład sery o smaku czerwonego wina Barolo, musującego Prosecco czy piwa albo makarony z dodatkiem pokrzywy, trufli, papryczki peperoncino. Na targu działać też będzie stoisko restauracyjne. Codziennie od rana serwowane będą wyborne espresso i kanapki, również w wersji dla wegetarian.

 

W porze obiadowej do wyboru będą dwa rodzaje makaronów z sosami – każdego dnia inne (na miejscu albo na wynos). Przewidziano szereg degustacji, prezentacji i kulinarnych show. W sprzedaży wyjątkowy przewodnik po Italii „Włochy jakich nie znacie” (National Geographic). Kupujący mogą liczyć na pomoc polskich sprzedawców, obecnych – oprócz włoskiej obsługi na każdym stoisku.

 

Targ czynny będzie codziennie łącznie z weekendami od 9 rano do 20 bez przerwy. Koniec jarmarku zaplanowano na 13.09 br. Po Warszawie targ przeniesie się do Wrocławia (15-22 września br.) i Poznania (25 września – 3 października). Aktualne informacje na stronie FB: https://www.facebook.com/groups/1229343850416341/

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top