WARSZAWA: WAKACJE W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Pałac Łazienkowski
Pałac Łazienkowski

Koniec roku szkolnego dopiero przed nami, ale w Łazienkach Królewskich już można poczuć wakacyjną atmosferę. Koncerty na żywo, warsztaty z projektowania pocztówek i inne zajęcia artystyczne dla dorosłych i dzieci, a do tego bezpłatne zwiedzanie łazienkowskich pałaców i pawilonów – w programie czerwcowych wydarzeń każdy znajdzie coś dla siebie.

Muzeum zaprasza wszystkich na słynne Koncerty Chopinowskie pod Pomnikiem Chopina w każdą niedzielę o godz. 12.00 oraz 16.00. Za to w Pałacu na Wyspie, również bezpłatnie, będzie można posłuchać muzyki barokowej w wykonaniu zespołu Arte Mandoline Baroque Ensemble z Luksemburga – już w piątek 21 czerwca o godz. 18.00. Występ znakomitych artystów uświetni pokaz taneczny, a koncert jest współorganizowany przez Ambasadę Luksemburga z okazji Święta Narodowego Wielkiego Księstwa Luksemburga. Darmowe wejściówki można pobrać na stronie internetowej Muzeum. Koncert można połączyć ze zwiedzaniem Łazienek, ponieważ w piątki wstęp do Pałacu na Wyspie, Starej Oranżerii i innych obiektów jest darmowy.

Dzieci z całą pewnością będą zachwycone pokazami teatru kamishibai (jeden z nich odbędzie się także w Polskim Języku Migowym), połączonych z zabawami w ogrodzie w sobotę 22 czerwca. Pokazy pt. Zaklęci w kamień towarzyszą wystawie czasowej o założycielu Łazienek Królewskich, magnacie Stanisławie Herakliuszu Lubomirskim. Na ekspozycji Sztuka dobrego myślenia… w Podchorążówce zobaczymy m.in., jak wyglądała zbudowana dla niego Łaźnia, z której następnie powstał znany nam wszystkim Pałac na Wyspie. Wystawę w cenie biletu można zwiedzać z przewodnikiem w języku polskim w każdą niedzielę o godz. 12.00. Oprowadzania w języku angielskim, ukraińskim oraz PJM odbywają się regularnie do końca sierpnia.

Osoby znające język francuski na poziomie średnim mogą wziąć udział w konwersacjach po francusku z Sandrine Jacques – francuską historyczką sztuki, 21 i 28 czerwca w Białym Domu. A jeśli uwielbiasz łazienkowskie ogrody, koniecznie weź udział w spacerach z przewodnikiem Łazienki o zachodzie słońca – najbliższy już 21 czerwca.

W Starej Kordegardzie niezmiennie działa Strefa Malucha i przestrzeń twórcza o tytule Wystaw się!. Opiekunowie z dziećmi mogą tu spędzić dużo czasu na zabawie i animacjach artystycznych. Natomiast przy Kordegardzie czekają Ogrodowe igraszki, czyli animacje pełne ruchu i śmiechu dla dzieci ciekawych, jakie zwierzęta można spotkać w Łazienkach.

W najbliższą sobotę 22 czerwca Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa – Oddział MŁK zaprasza dzieci i opiekunów na warsztaty plastyczne Zaprojektuj własną kartkę pocztową, a dorosłych na warsztaty tworzenia grafiki w technice linorytu. Spotkania odbędą się w Koszarach Kantonistów.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach znajdują się na stronie Muzeum: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl

Zdjęcie: © Cezary Rudziński

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top